• imamoğlu davasına bakan savcı, davayı istinafa taşımak için mahkemeye talepte bulunmuş.

kaynak

edit: o da yetmemiş, yasal olarak yazımı için 1 ay süresi olan gerekceli kararı, savcı yıllık izne çıkacağını gerekçe göstererek bir hafta içersinde istemiş.

edit2: beklenen geri vitese dair ilk adım geldi diyebiliriz, savcının istinafa göndermesinin nedeni olarak usul ve yasaya aykırı hususlar bulunması gösterilmiş. ancak yine de tam olarak gerekçeli kararı görmek gerekecek ne yöne çekeceklerini kestirebilmek için.

edit3: kavram karışıklıklarını giderme adına çeşitli entryler okudum, bu noktada sekkahve ile nickli yazar isimli suserlara teşekkürler. savcının yazdığı dilekçede 7 gün ifadesi bulunmamakla birlikte yazdığı metin süre tutum dilekçesi olduğu için standart prosedür olarak 7 gün içerisinde yazılması gerekiyormuş itirazın ilk aşamasında. daha detaylı bilgi için (bkz: #146407988) ve (bkz: #146406508) numaralı entrylere bakabilirsiniz. ana metni de yanlış bilgi yaymamak adina değiştirmiş bulundum.
  • iyi ki idam yasası yok dedirten absürt durum.
  • hayatımda daha iğrenç çok az şey gördüm.
  • arkadaşlar rüyadan uyanın. evet rüya güzeldi ama ekrem imamoğlu'nun aday olduğu bir senaryo mümkün değil. eğer aday olursa hızlıca karar verip imamoğlu'nun cezasını kesinleştirip siyaseten yasaklayacaklar bunu görmemek için salak olmak gerek. bu durum maalesef 6'lı masayı çözümsüz bırakıyor ve o sövdüğümüz isme mahkum bırakıyor. ne dönüyor bu siktiğimin siyasetinde bilemiyorum. az önce levent gültekin okudum. kendisini hiç sevmem ama umarım bu değildir durum.
  • nereden nereye nereden nereye nereden nereye geldi türkiye.. dedirten durum. 16 nisan 2017’de verdiniz yetkiyi, şimdi de etkisini görüyorsunuz.
  • idam edin aq
  • lol, davalının istinafa gitmesi beklenirken davacının gitmesi.
  • uc vakte kadar avukatlik bile yapamayacak tugvasporlu talebi...
  • idam filan yok mu? ya da kırbaçlama
  • savcının görevini yapmasına şaşıran tipleri rahatsız etmiştir. camide bira içerek olmuyor bu işler.
hesabın var mı? giriş yap