şükela:  tümü | bugün soru sor
 • chp'li zeynep altınok'un verdiği önergeyle ortaya çıkan bir adet trt rezaletidir.

  "trt, 11 yıl önce ‘birds like us’ adlı film için bosna hersek merkezli ‘prime time’ adlı animasyon firmasıyla anlaştı. çizgi film için firmaya tam 14.65 milyon lira ödeme yapıldı. 2013 yılında türk animax firması da projeye dahil edildi. uçmayı unutmuş kuşların hikayesini anlatan film geçen sene tamamlandı.

  trt, dış yapımlara 2014 yılında 560 milyon, 2015 yılında 600 milyon, 2016 yılında 753 milyon lira, 2017 yılında ise 900 milyon liradan fazla aktardı. trt’nin dört senede dış yapımlara aktardığı para, 2 milyar 800 milyon lirayı aştı. trt, ‘diriliş ertuğrul’a 1 milyon 100 bin, ‘seddülbahir’e 1 milyon ve ‘filinta’ isimli yapıma bölüm başına 850 bin lira vermektedir. 2007 yılında hazırlatılan ‘birds like us’ adlı çizgi filme 14.65 milyon, ‘muna’ adlı yapıma 1 milyon lira ödendi ancak bu yapımlar gösterime girmedi. "

  (bkz: bari bilal'e izletseydiniz)
 • (bkz: yeni türkiye)
 • memura, emekliye para yok, onun dışında her boka okyanus. daha da harcayın. millete vatan millet sakarya, din iman goygoyu yetiyor nasıl olsa. böyle kuzucuk halk bulmuşlar harcayacaklar tabi. harcayın, dağıtın paraları.
 • reddedilecek bir önergeye konu olan çizgi film'dir. bu ülkede nedense meclisin en çok yaptığı şey soru önergelerini reddetmek oluyor. ne zaman bir haksızlık, hukuksuzluk, hırsızlık vb olumsuzluklara karşı soru önergesi verilse, cevabı olumsuz oluyor. işin boyutu fetö adlı eli kanlı örgütün siyasi bağlatılarının araştırılması dahi olsa, karar gene reddediliyor.
 • anlaşılan "diriliş ertuğrul" da birilerini diriltmiş.

  yandaş sanatçı bozuntularının neden bu kadar yaladıklarını anlamak lazım bu haberden.
  (bkz: trt'nin malı deniz)

  trt'nin göz göre göre bu kadar pisliğe batmış olması ülkedeki durumun vehametini en net gösteren şey bence. çünkü nispeten en şeffaf kurumlardan birisi trt.

  varın diğer kurumların halini siz düşünün.
 • adamlar önce dinden sonra da insanoğlundan soğuttular.

  eğer allah varsa cebimden boşa çıkan bütün vergilerin geri ödenmesini riza edeceğim.
 • olur da hükümet değişirse halkın en büyük taleplerinden biri trt'nin kapatılması olsun.

  özelleştirilmeye gerek yok,direk kapatılsin. şu rakamlara bak. binlerce yüzbinlerce insana istihdam sağlanır bunlarla.

  diriliş ertuğrul'un parasını biz veriyoruz, zerre hakkım varsa haram olsun.bari hamaset edebiyatı yapıyorsunuz kendi cebinizden yapın. ben senin fantezilerini ödemek zorunda değilim.

  ayrıca siz çizgi film falan yapmayın, amatör kalıyorsunuz. hiçbir şey yapmayın. yasa çıkarılsin,trt sadece haber yapsın. kim izliyor ki zaten?