• ayıp bir davranıştır. etrafındakilerin gazına gelip "ben de birşey yazmak istiyorum." akımından kaynaklanır.
  • yazan arkadaşlar gezi eyleminin mantığını biraz yanlış anlamışlar.

şimdi şehirdeki kültürel açıdan önemli binalar yıkılıp, ağaçlar kesilip kültürsüz bir avm şehrine dönüştürülmesin mesajı vermekti bu eylemlerin amacı. yani istanbul'u dubai'ye çevirmeye çalışan insanlara bir hatırlatmaydı.

fakat bu eylemde şehirdeki kültürel binalara eylemcilerin birkaçı zarar vermişse bu tabi ki yanlıştır. daha bilinçli olmak gerekir.
  • gezi ruhuyla alakası olmayan provokatif bir eylemdir, kabul edilemez.
  • gezi sloganı değil de yandaş bir şey yazılınca meşru olacaktı herhalde diye düşündüren.
  • o duvara yıllardır ne sloganlar yazıldı kim bilir. yazı silinir, temizlenir geçer gider. yazı binayı yıkmaz. duvarı göçertmez.

onun yerine sen 100-150 yıllık binaları yıkar yerine avm yaparsın. ağaçları keser otoban yaparsın. parktaki ağaçları kesmeye kalkarsın milyonlar sokağa dökülür o ağaçları senin... neyse birşey demiyorum.

ancak bir geri zekalının rahatsızlık duyabileceği eylemdir. "normal" bir ülkede "normal" bir şeydir.
  • onlar 150 yıllık ağacı kesiyorsa bende 150 yıllık binanın içine ederim diye düşünülerek yapılan eylem. buradan gezicilerin sadece avmlere değil, kültürel bir değeri olsa da binalara da karşı olduğu gibi bir sonuç çıkarabiliyoruz. o halde emek tiyatrosu için neden kavga kıyamet koparıldığı ise henüz muamma. çözeceğiz bunların kafasını az kaldı.
  • (bkz: metaya tapan türk genci)
    (bkz: boyaya tapan türk genci)
    150 yıllık binaya zarar verilmemiştir, zarar verilmesi hedeflenmemiştir, boyanır ve herşey unutulur, ki o bina kim bilir kaç kez boyandı bugune kadar. saldırıya gececeğiz diye boyayı da kutsallaştırmayın.
  • çarçabuk gaza gelebilen bir millet olduğumuzun göstergesidir. masum başlayan direniş bir iç savaşla bile sonuçlanabilirdi.
    (bari fıskiyeleri kırmasalarmış)
  • boyalar silinir kapatılır diye savunulan eylemdir. bu bağlamda ağaçlar da yeniden dikilir bir 150 yıl geçer büyür diye cevap verilebilir.
hesabın var mı? giriş yap