• saldırmak hoş olmamış çünkü hoca da verilen talimatı yerine getiriyor. ancak bir şeyin azı karar çoğu zarardır.

insanların sabrını zorladıkları ve iş artık psikolojik şiddete dönüştüğü için insanlara illallah dedirtti. zira ruh sıkıyor. ben de fenalık geçirmek üzereyim artık sela duymaktan. dinden soğudum yemin ederim. 2 gündür herkesin psikolojisi alt üst oldu üstüne en tedirgin saatlerde de bu sela olayı iyice insanın psikolojisine tuz biber hale geldi. ve şu durumun yaşanmasının tek sorumlusu da "o". öyle veya böyle her yerde insanı insana düşürüyüor... yazıklar olsun ülkeyi şu hale getirenlere..
  • camideki ayakkabıların da kutsal oldugunu öğrendiğim olay. sürekli okunan sela sadece türkiye'de yapılan islamda olmayan osmanlı döneminde başlamış uygulamadır. başka hic bir musluman ülkede yapılmaz. halkın birbirine patlaması cok ama cok yanlis.
  • her şey sizin. hak da sizin, yaşam da sizin, can da sizin. rezalet de tabii ki sizin. mağduriyet kronik nitekim.

alarm, cep telefonu, radyo, televizyon, internet gibi zibilyon çeşit imkanın olduğu bir yerde ve zamanda hala günde 5 vakit gürültü yapıyorsunuz. utanmıyorsunuz.

yetmiyor.

canınız öyle istediği için (vergi, anyone?) zırıltınızı günde gene canınız çektiği, paşanızın emrettiği sayıya çıkarıyorsunuz.

ne medeniyeti? ne sorması? "çünkü neden olmasın?" diye sela, ezan mı okunur? size bu özgüveni kim veriyor? günde en az 5 kere bangır bangır gürültü yapıyor olmaktan mahçup olacağınıza bir de utanmadan fazlasına laf edene şarlama hakkını nereden alıyorsunuz? kutsal da bana mı kutsal? ba-na-ne.

asma, kesme, yakma alışkanlıklarını bilmesem, kendine ramazan diye dükkan basan, insanları hırpalayanlara gıkını çıkarmadıklarını görmemiş olsam, buna "saldırı rezaleti" demeyi neredeyse naif bulacağım.

ettiğinizi bulun, kafi.
  • dovme kismi kesinlikle haksiz olan olaydir. ama gecenin bir yarisi saatlerce ard arda okunan selalara tepki gostermek de haklaridir. ne alaka? zaten saati isaret ediyor oncesinde. evinde hastasi olan var, yaslisi olan var.

birileri birilerinin dini duygularini somurecek diye susmak zorunda mi herkes?
  • kemalisti, yobazı, ateisti hepsi gerizekalı ülkede. harbiden bir meteor falan düşse de kurtulsak.
  • sirke giren hocayi uyarirken dozu kacirmis kisidir olsa olsa.
  • dunyanin obur ucunda yasiyorum. saat gece 11. simdi balkona ciktim arada uzaktan gecen arabalarin sesleri geliyor. biraz da klima sesi geliyor. bugun ufakligi ilk kez havuza soktuk. bayildi. millet yarin ise gidecek. aksam is cikisi bir bara giderler ya da apar topar trenlerine binip evlerine donerler. ben de birazdan balkona doner sessizlige karsi bir kadeh sarap ya da bir bardak cay icer sonra da yatar uyurum.

normal olan budur arkadaslar. sizin yasadiklariniz normal degil. hani kendini kaptiran varsa hatirlatayim dedim.

jetler, tanklar, ses bombalari, meclis bombalamalar, 24 saat camilerden ezan ve sala okumalar, bir birinizi kirbaclamalar, tankla ezmeler, gariban erler, komplo teorileri, tekbir getirmeler, ilk okul mezunu bir imamin pesinden darbe yapmaya kalkan kuvvet komutanlari. delirdiniz mi kuzum siz? ne iktidar mucadelesi imis bu? doymak bilmiyorsunuz. 265 kisi oldu ama siz gazetede 160 okuyorsunuz. sanirim darbecilerden olenler sayilmiyor. onu da tam anlamadim.

biraz huzur isteyen bir avuc insani da delirteceksiniz. yapmayin.

bu olaya gelince. olay kotu tabii. bir mahalle de 4-5 kisi birbirine girmis. bir sinir hali olabilir. sanki ulkenin gerisi cok normal. emir kulu olan gorev basindaki bir memura saldirmak (fiziki siddet varsa) tabii ki suctur. polise bilgi verilebilir.

ancak bunu sosyal medyada yaymak ile provakasyondan baska ne geciyor elinize. napalim gidip o tipleri bulup kirbaclayalim mi?

ben bir balkona cikip yatayim artik. yarindan itibaren turkiye'den sadece besiktas haberlerini seyretmeye devam ederim.
  • bu istanbul'un ortasında, kameralar önünde mehmetçik kafası kesmek gibi hoş görülecek bir şey değil. hemen yakalanmalı ve mümkünse idam edilmeli! kesin fetö'cü bu. yok yok vazgeçtim idam edilmesin, halk linç etsin!
  • şiddet şiddeti dogurur dediğim talihsiz olay haklıyken haksız olmuslar yazık.bu isin bir amasi var;
    adamın biri miting yapacak diye ezanı kesebiliyorsun ki sela dan daha elzem bir musluman için hatta saatini değiştiren var.sonra birinin usulsuz bir sekilde sela okutmasına izin veriyorsun sözüm ona kutsalında hatta o da yetmiyor birilerinin bildirilerini okuyorsun ardından. bu bir cihattır diyeni var sözüm yine ona kutsalinda. gerçek bir bir imam iktidara boyun eğmez yalanlarina ortak olmaz sürülür ama inanci ve onuruyla yasar ki biz öyle bir imam tanıyoruz.
  • camiler kislamiz diye yola cikarsaniz bir noktada camileri hedef hale getirirsiniz. ben turkiyede oldugum zamanlarda cumaya giderdim, bundan sonra turkiye camilerinde gitmem. cunku camiler sizin kislaniz.

camileri bu ise siz bulastirdiniz. vebali camiyi kisla mumini asker gorendedir.

namazdan gayri alinan toplu tekbirlerden kimseye hayir gelmemistir.
hesabın var mı? giriş yap