• buna yanlışlıkla binen turistler var. geçen iki asyalı arkadaşa rastladım burda. bindiklerinde gayet mutlu neşeliydiler. daha sonra aydos, sülüntepe gezmeye başlayınca otobüs, suratlarındaki korkunun tarifi yok. nereye geldik biz amına koyim, diye şapşal şapşal sağa sola bakıyorlardı. dayanamadılar sonunda:
    - is it going sabiha goçken?
    - yes canım. this is special bus. last sightseeing for tourists, enjoy :))

yazık la bebelere. nasıl bir kültür karmaşası yaşadılar varın siz düşünün.
  • sabiha gökçen havalimanı'nın internet sitesinde bu hat için yazılan şipşirin anlatım şöyle:

"size en yakın metrobüs durağından metrobüse binin.
    metrobüsten uzunçayır durağı nda inin.
    uzunçayır metrobüs otobüs durağı na geçin. 16s hatlı otobüslere binin.
    otobüs son durağına geldiğinde otobüsten inin.
    tebrikler! sabiha gökçen havalimanı’ndasınız. "

ne kadar kolaymış, değil mi? nasıl mutlu oldum. duşa girip ağlayacağım.
    16s den havaalanına kaç durak var haberin var mı?
  • istanbul'un bilinmedik envai çeşit yerine yolculuk yapıp, metropolün aslında etiler ve taksim'den ibaret olmadığını görmek isteyen bireyler, hiç zaman kaybetmeden bu otobüsün birer yolcusu olmalıdırlar. ayrıca sabiha gökçen havaalanı'na gitme amacı taşıyan bünyeler de uzun bir yolculuğa hazır olmalı, yanlarına su+erzak+kitap+ipod gibi bir takım yardımcı ürün almadan akbil basmamalıdırlar.

uzunçayır'dan bindim, havaalanında indim 1.5 saat sürdü.
    istanbul'dan bindim, izmir'de indim 45 dakika.

varın siz hesap edin berisini.
  • 500t'ye rahmet okutur. tahminimce farkli bir istanbul deneyimi yasamak isteyen turistler icin ozel bir guzergah ayarlanmis. o halde neden ustu acik tur otobusu koymamislar diye merak ediyorum.

meshur kartal cezaevini bile gordum sayesinde.
  • kapısında adı arap harfleriyle yazılı apartmanların arasından geçen boyutlararası astral iett portalı.
  • tam 76 durağa sahip. pintilik edip servis kullanmayanlara, sonunda uçak biletinin yandığı muhteşem bir anadolu yakası deneyimi sunar.
  • tabelasında sabiha gökçeni görür görmez sazan gibi atlayıp aradan geçen bir saat sonra uçağı kaçıracak mıyım stresi yaşatan hat. ben ettim siz etmeyin.
  • hayatımdaki en büyük yanlışı az önce sabiha gökçen'den eve gitmek için bu otobüse binmekle yaptım sanırım... evet...
  • pendik köprüsü'nden geçer diye bindiğim ama cevizli köprüsü'nden dönerek istanbul'un anadolu yakasında ne kadar köyü varsa gördüğüm güya sabiha gökçen hattı...(ucuz diye de bu kadar dolandırılmaz ki insan,biz de insanız..)
  • anadolu yakasını varoş mahallelerinden zengin mahallelerine varana kadar görmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz otobüs hattı.
hesabın var mı? giriş yap