şükela:  tümü | bugün
  • kendi başlığını hakeden trafiktir. neredeyse tüm istanbul sabah işe gidiş trafiğinde mahsur kalmış durumda. köprüde ek şeritte karşı yoldan gelenler mi istersin, devrilen tırlar, küçük kazalar mı istersin hepsi var. murat kazanasmaz tweet atmaktan helak oldu, o derece.

sebep? 3 damla yağmur.

edit: bana cinnetin resmini çizebilir misin abidin?
  • maslaktan ikinci köprüye 1 saat oldu ulaşamadık. anasına laflar saydığım şehrin trafiği.
  • yola henüz çıkmamış olanların çıkmaması gereken trafik. gitmiyor çünkü gerek yok.
  • sene 2016 olmus hala sasirilan trafiktir
    iki kritik esikten ikincisi gerceklesmistir

1. okullarin acilmasi
    2. madde 1den sonra gerceklesen ilk ciddi yagmur

bakin ne demisim burada:
    (bkz: #54956668)

sadece yagmur gecikmis bu sene
  • insanı geleceğe dair hedeflerinden vazgeçme eşiğine getiren bir trafik ve kaostur. ne kadar portföy yönetim ve yatırım merkeziyle konuştuysam istanbul'a bekleriz diyorlar. o günden beri istanbul trafik ve istanbul gayrimenkul olaylarını takip ediyorum. yok abi insan insana bunu yapmaz.

mekan: gökçekland
  • işe toplu taşıma ile 15 dakikada gittiğim için hissetmediğim trafiktir.
    ofis penceremden bakarak e-5 kozyatağı civarının tamamen durduğunu söyleyebilirim.

sırf trafik nedeni ile daha az ücret aldığım bir işe geçtim, her gün 3 saat yerine 30 dakikayı trafikte geçirme lüksünü satın aldım kendime.

geri kalan arkadaşlara sabır dilerim.
  • akp lilere sorsan 3. köprü ve eskiden köyümün yağmurları bu kadar çok yağmıyordu diyeceği trafik.
  • stratejik noktalardaki yol çalışmalarının da üzerine tuz biber ektiği trafiktir. sadece ben sabahtan beri 2 tanesine denk geldim. biri üsküdar karacaahmet'in orası bir diğeri de kavacık sahilden merkeze çıkarkenki yol...

aferin, güzelce delirttiniz bizi.
  • oysa ki 3. köprü ile istanbul trafiği rahatlayacaktı.

rahatlayamadı...

ama konya'daki dayı bunu görmeyecek tabii. "3. koprü yabıldı trafih rahatladı" afişlerine bakıp yine ampule basacak. şunu da ekleyeyim tam olsun.

(bkz: oysa 3. köprünün trafiği rahatlatması gerekiyordu)
  • arabam yok, metrobüs, tramvay ile işe gidiyorum. metrobüs de bile özellikle pazartesi sabahları trafik oluyor. bir de üstüne yağmur eklenince metrobüs kuyruğu epeyce uzuyor. avcılar merkez durağına geçiyor oradan boş gelip dolan metrobüslere biniyorum, diğer duraklardan binmez neredeyse imkansız, beylikdüzü tarafına doğru müsait durak için geçilebilir fakat bazen son durağa kadar tenha durak bulamayaniliyorsunuz. akşam da cevizlibağ'dan biniyorum, yine boş gelen metrobüslere tabii ki. şuan iki durak arasını metrobüs yolunda 5-10 dakikada gidiyoruz. arabası ile trafiğe çıkanlardaki sabrın dörtte bir bende yok, aracım olsa da kullanmam trafiğin felç olduğu zamanlarda. metrobüs yoluna alttan veya üstten nasıl yaparlarsa artık metro şart. aynı anda hem metro hem metrobüs çalışmalı ki her gün artan istanbul nüfusu bir göt lobu erine iki lobluk alanda akraba olmadan toplu taşımadan yararlanabilsin.