şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'yi göklere çıkarmayan rapor. fetö'ye terör örgütü diyerek avrupa'daki fetöcüleri titrettiğine eminim.

  ayrıca linkteki haberden kopyala yapıştır yaptım. ''avrupa komisyonu'nun bugün açıkladığı türkiye ilerleme raporu bugüne kadarki en sert rapor oldu.'' kendi koyduğun linkteki haberin ilk cümlesini dahi okumadan yorum yapmak... nasıl türkiye'yi göklere çıkarmışlar başlık sahibine sormak gerek.
 • yavşak aktroll'ün yine işine geldiği yerleri alıp gerisini yazmadığı olumsuz rapordur.

  aynı raporda şöyle tespitler var.

  "türkiye'ye yönelik eleştirilerin yer alan raporda özellikle hukuk devleti ilkelerinin uygulanmasında gerileme olduğu ve türkiye'nin ab yolundan uzaklaştığı tespiti yer alıyor."

  "ohal kapsamında alınan önlemlerin “orantısız” olduğu belirtilip “parlamentonun yasama işlevinin kısıtlanmış” ve “muhalif grupların barışçıl toplantılarının yasaklanabilmesi için idarenin yetkilerinin artırılmış” olması örnek gösteriliyor."

  "raporda eleştirilen bir diğer nokta ise, nisan 2017 anayasa değişikliği referandumunda kabul edilen kimi reformlar. bu çerçevede, anayasa değişikliğiyle kuvvetler ayrılığı ilkesine aykırı davranıldığına dair venedik komisyonu tarafından hazırlanan görüş anımsatılıyor."

  "devlet başkanının yetkilerinin "aşırı” arttığı ve yerel demokrasinin “erozyona uğradığı” mesajları veriliyor."
 • ohaa, hala var mı olm bu rapor? ne goygoydu bir zamanlar. tüm millet nefesini tutarak ab ilerleme raporunun yayınlanmasını beklerdik. akp'nin ilk dönemiydi, sanki başımızdakiler norveçliymiş gibi bir hava esiyordu, liberallikten ölüyorduk. ülkedeki tek kötü şey orduydu. o iğrenç silahları nasıl tutabiliyordu askerler :( keşke askerlik olmasaydı, ihtiyacımız yoktu çünkü. ab tayfası (merkel, berlusconi, sarkozy, tony blair) yere göğe koyamıyordu başımızdakileri.

  tanım: içeriğinin hiç bir işe yaradığı, şahsıma nostalji yaşatmış rapor
 • dış mihrakın hakkımızda yazdığı rapordur. e ulan ülke çomarları çoktan vazgeçti o hayalden. artık bütün derdimiz sokakta bir hollandalı, bir ingiliz, ne bileyim norveçli yakalasak da dövsek.
 • yine haberi okumadan yorum yapmış herkes. başlık başka telden çalıyor, haber metni başka telden. raporun taslak olduğu yazıyor haberin içinde. asıl haliyse bile ben bulamadım internette. aslının kaynağı varsa link paylaşın da okuyalım.

  bir de şöyle bir durum var; (bkz: fetö'nün resmi olarak terör örgütü olmaması/#68642071) eğer bu durum hala böyleyse ab neden terör örgütü olarak kabul etsin?
 • devbah'ın gündemden kaçırdığı rapor olmuştur. genel olarak olumsuz, hatta bugüne kadarki en olumsuz rapor olmasına karşın kesinlikle yeterince objektif değildir. ab de biliyor ki objektif ve açık sözlü bir rapor türkiye ile ilişkileri koparmak demek.

  tam metin şurada var.