• samatta’nın en az 1 gol atacağını düşündüğüm maç.

gözler tabiki de pelkas’ta olacak.
  • haftanın açılış ve kapanış maçı.

geçen senenin şampiyonu ve ikincisinin maçı fenerbahçe'nin alt şube maçları kadar gündem olmuyorsa süper lig 21 takımın mücadele ettiği sadece fenerbahçe'nin konuşulduğu bir ligdir diyebiliriz.
  • atlantik okyanusunun ortasında,öğlen saat 2 gibi,uzun mesafeli radyo vasıtası ile dinlemeye çalışacağım maç.

not: umarım kıl kuyruk süvari vardiyaya gelip darlamaz.

edit: adam darlamadı ama .minisiktigim radyosu çekmedi.olsun geçirmişiz yine de
  • fenerbahçe çok değil, bir kaç hafta önce galatasaray’ı ezip geçmişti. gerçi ligin vasat altı takımlarından birini ezmek çok matah bir şey değil ama, ufak da olsa bir göstergedir. göztepe ise sezon başından bu yana enteresan bir tablo çiziyor. her an gol atabilen ve her an gol yiyebilen bir yapısı var, ayrıca defans oyuncuları penaltı yaptırmaya çok müsait.

maç izmir’de olsa beraberlik kokan bir maç olarak nitelendirilebilirdi, ancak maçın istanbul’da olması maçı fenerbahçe lehine çeviriyor.

gerçi bugün istanbul’da hava durumu kötü, bu sonucu etkileyebilir ama benim tahminim fenerbahçe bu maçı alır.

not: kartal.

edit: maç izmir’de imiş. o zaman beraberlik diyorum.
  • uzur süre sonra ilk kez izleyeceğim maçtır. sonuca göre tekrar takımımı tekrardan takip etmeye başlayacağım. yenilse de var olsun.
  • bu maç seyircili olsa çok zor gecerdi fenerbahçe için ama malum şartlar yüzünden bence fazla zorlanmazlar tabi bunu derken 5 atip gelirler demiyorum ama 0-2 normal bir sonuç olur.
  • favori patlatan şenliklerinin son hız devam edeceğini, göztepe'nin kaybetmeyeceğini düşündüğüm müsabaka. yatırım tavsiyesi değildir.

edit: favori ezip geçiyor, ben de gödz oluyorum. fenerspor.
  • fenerbahçe’mizin göze hoş gelen bir futbolla galip gelmesini umuyorum.

2 taraf için de hakem hatasız, centilmence bir maç geçmesi de bir diğer temennim.

beyoğlu yosmaları damlar birazdan, peşinen hepsinin amına koyayım.

(insan gibi analiz yapan, futbol bileğisini paylaşan rakip takım taraftarlarını tenzih ederim. benim tepkim orospu çocuğu, fanatiklikten gözleri dönmüş trollere.)
  • kadroyu geç kurduk, transferlerden net katkı yapan sayısı neredeyse şimdilik yok, geçen sene var olan önemli topçular sakatlıklarla uğraştı. fenerbahçe lige bakılınca alternatifli iyi bir kadro kurdu kağıt üstünde bizden iyiler ama onlarda da kadro tam oturmadı. kazanabileceğimiz malatya ve antep maçları var iken gereksiz puanlar kaybettik. başakşehir maçındaki gibi kapanmaya kalkarsa takım net mağlup oluruz. kanatlarda halil ve tripic gününde olursa sezon başından beri yapamadığımız ileri uca top taşıyamama sorunu devam etmezse üç puan alabiliriz. sakatsız ve cezasız bir maç olması dileğiyle, locadaki arkadaşların tribünün hakkını vermesi dileğiyle.
  • eğer göztepe diğer maçlardaki gibi aynı kadroyu bozmayım alparslan atınç önlerinde halil bulundurayım bunları ikinci bölgede birbirlerine yakın ve alan açacak şekilde soldan mossoro ile giderim derse fener de gg ozan valencia ve samatta ile başlarsa fener ilk yarı iki gol bulur. tabi erol'un sakin hareket etmesi gerekiyor. stoper değişikliği yaparsa göztepe, yani miholeviç/titi oynarsa guilherme oynarsa ve fener sosayla başlamazsa ilk yarı golsüz biter gibi düşünüyorum. ikinci yarıda karşılıklı goller olur. maç bu durumda da fenerden yana. ancak hakem durumu hala sıkıntı. fener'e transferlerden sonra daha fazla hakem baskısı gelebilir. bu maç az çok ortaya çıkarabilir. çünkü göztepe de çok fazla hakemler tarafından kollanan kulüp değil. gelecek hafta trabzon maçında hakem şovu olabilir daha ziyade.
hesabın var mı? giriş yap