şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni açılan jolly joker vadistanbul'da bülent ersoy'un çıkacağını duyunca, bülent ersoy'u canlı izlemeyi çok isteyen eşime bir sürpriz yapıp iki bilet aldım. orta bistro bölümünden iki bilete sanıyorum 300-350 tl bir para verdim. sahne önünde oturanlar sanıyorum bunun iki katı, loca alanlarsa üç katı bir para ödemiştir. paradan daha önemlisi çok da evden çıkmayan bir çift olarak bu gece için özellikle beklememiz, heyecanlanmamızdı. bülent ersoy gibi muhteşem bir sesi canlı izleyecektik.

  mekana biraz erken gittik, bistro kısmında adımıza ayrılmış masamıza oturduk. keyifle içeceklerimizi söyledik, bülent hanımın sahneye çıkmasını bekledik. biraz rötarlı olsa da sonunda çok sevdiğimiz "bir ben bir allah biliyor" ile sahneye çıktı.

  eşim "kadına bak ya, plak gibi söylüyor" dedi... ben de hak verdim ama sanki böyle bir lip-sync anomalileri de seziyorum... kadının ağzı uymuyor şarkıya, dudaklar tutmuyor.

  "ya galiba play back yapıyor" dedim ama, dediğim şey o kadar saçma geliyor ki bana da... koskoca bülent ersoy herhalde play back yapmaz, öyle bir durum olsa konseri iptal eder diye düşünüyorum.

  "bir teselli ver"e geçti. döktürüyor ama bu sefer de ya arkasını dönüyor ya bir şekilde ağzını saklıyor anlayamıyorum ne olduğunu...

  dördüncü parçadan sonra seyirciye hitaben konuştu nihayet. ses yok...

  sesi kısık ki ne kısık... sonra başladı "ay hiç sevmem seyirciyi kandırmayı", "size borcum olsun" filan... sonra sahneye zeynep mansur'u çıkarttı şarkı söylemesi için.

  zeynep mansur dinlemeye gitmedi ki o kadar insan oraya... cd dinlemeye hiç gitmedi...

  zeynep mansur detone olarak iki şarkı okudu. biz de hesabı isteyip kalktık.

  bülent ersoy sahneye konmuş jozefin koltukta yan gelmiş yatıyor, önde hiç konserine ya da çalıştığı mekana gitmeyi hiç düşünmeyeceğim bir kadın şarkı söylemeye çalışıyor, dayanamadık.

  yahu konseri niye ertelemezsin? playback okumak ne demek? sen bülent ersoy'sun, insanlar senin sesini canlı dinlemek, "vay be ne okuyor" demek, performansına şahit olmak için konserlerine geliyor...

  bu seyirciye yapılan çok büyük bir saygısızlık. hatta daha da ileri gideyim, neredeyse dolandırıcılık...

  rezalet puanını siz kaç verirsiniz bilmem ama bizim için özel bir gecenin içine edildi bülent ersoy, jolly joker işbirliğiyle...

  edit: bülent ersoy hayranı olmanız bile rezalet zaten diyenler olmuş. tam tersi; bülent ersoy hayranı değiliz... bazı sesler vardır, bir kere canlı dinlemek, sahnede görmek hoştur. erol evgin, sezen aksu, ajda pekkan, rahmetli cem karaca, barış manço, zeki müren gibi. güzel anılar bunlar. gerçi işte bülent ersoy kötü bir anı oldu sonuçta...
 • ben içinde kandırılma ve enayi yerine konulma rezaletlerine her zaman 10/10 puan veririm. haklısınız.
 • rezalet gibi rezalet. ertelenmesi gerektirdi konserin madem rahatsızmış.

  sana puanım 10 kanka.
 • ilk defa bir rezalet başlığına hak vermeme neden olmuş olay.

  bırakın bülent ersoy'u da iron maiden dinleyin, yatırım tavsiyesi değildir.
 • 150 liraya mp3 dinleme qeyfi...
 • gerçek bir rezalet.
  youtubedan açıp projeksiyonla izletselermiş oldu olacak.
 • bülent ersoy'u sevmememe, dinlemememe, jolly joker gibi mekanlardan hiç hazzetmememe rağmen 10 üzerinden yıldızlı 10 verdiğim rezalet.

  biraz empati arkadaşlar. bülent ersoy'u sevmiyor, jolly joker gibi mekanlardan nefret ediyor olabilirsiniz, ama bülent ersoy yerine sevdiğiniz bir sanatçıyı, sevdiğiniz mekanda dinlemeye gittiğinizi ve böyle birşeyin başınıza geldiğini düşünün ve ona göre eleştirinizi yapın.

  belli ki başlık sahibi yazar ve eşi bülent ersoy hayranı. büyük hayal kırıklığı olmuş kendileri için. geçmiş olsun.

  bir de duyar kasanlar var. yok ekonomi şöyleymiş, yok savaşa giriyormuşuz, derdinizi sikeyim tarzı. yahu söyleyin ne yapalım? mal gibi evde mi oturalım? paşa gönlün rahat edecekse bu hafta sonumun bir gününde ekonomi üzerine, diğer gününde ise savaş planları üzerine kafa yorayım istersen.
 • (bkz: first world problems)

  arada şöyle rezaletlerle gelin de kendimizi biraz avrupalı, hatta nordik falan hissedelim.

  rezalettir, bülent ersoy ayıp etmiş. jolly joker bilet ücretlerini iade etmeli, millet zaten yediğine içtiğine hesap ödemiş o yeter.
 • bülo ayıb etmiş.

  herkesi kendinden korkar onun emrinde kölesi olduğu izlenimi vermesi kabak tadı verdi artık.

  mağduriyet var. resmen milleti enayi yerine koymuşlar.

  puanim

  artistik 9.6
  teknik 9.4 kanka.