• 2033'te dahi göremeyeceğimiz medeniyetin fotoğrafıdır.

hayır hayır peşin edit; medeniyet bira içmek değil, ailen ile çekinmeden bir yerlerde bir şeyler içip mutlu mesut ayrılmak.

edit; bana mesaj atarak mekan ismi söyleyenler, ailenle her yerde eğlenirsin diyenler olmuş. yalnız içlerinden bir tanesi benim anlatmak istediğimi çok iyi anlatmış. agresifligin cehaletinden isimli yazarın mesajını kelimesi kelimesine buraya bırakıyorum.

--- spoiler ---

kardeş git yine ailenle iç ne içiyosan tutan yok. böyle yer çok var.
    mevzu karınla kızınla rahat tahat oturabilicek misin. astıntı olan olur mu olmaz mı. bu tedirginlikle rahat edebilir misin?
    konunun yılla, partiyle, yönetimle alakası yok. zihniyetle alakası var. görgüyle alakası var.

--- spoiler ---

edit; başlık başa, kuzgun leşe
  • eşarplı ablanın arjantin bardaktan birayı götürmesi kadar garip değildir. yinede döneme göre hatta bugünkü döneme göre bile samimi, hoş fotoğraf.
  • her ne kadar güzel bir görüntü olsa da malesef bizim millet içkiyi ağzıyla içmez. (bkz: götüyle içmek) sarhoş olana kadar bokunu çıkarır, sonra da sağa sola saldırır.
    fotoğraf ve ecnebilerde gördüğümüz kültürde bu meret birazcık keyiflenmek, günün stresini atmak için içilir. iş çıkışı falan gidersin bir bara bir iki bardak içer, yarım saat sohbet eder evine dönersin. bizimkisi ise 6 şişe efes pilsen içer, eve gider evdekileri döver.
  • buyuk ihtimalle 3 koyu renkli bardakta malt hülasası var ve içenler de hanımefendiler. arjantin, beyefendiye ait ve poz vermek için sola geçmiş gibi.
  • fotoğrafın çekildiği yer (bkz: bomonti bira bahçesi)
  • 1933’te ne işi var bira bahçelerinin, bizimkiler alkolü yeni öğrendi olm.
  • bir adet ilkokul kaçağı barındıran fotoğraf.

o nasıl yaka öyle ablam ? hem mekanın istanbul olduğu bilgisi nerede ? daha çok göttingen'i andırıyor.
  • ikişer tane içseler çerez falan 200? gitti yarım maaş.
  • cumhuriyet'in 10. yılında çekilmiş herhangi
    fotoğraftan biridir aslında. 2020'ye kadar muhafazakarlaşan türkiye icin garip geliyor illa ki.
    boyle bir fotoğraf karesini bir daha göremeyeceğiz çünkü bomonti'nin fabrika binaları gecen sene diyanet işleri başkanlığı'na devredildi.

edit: imla
  • nerden nereye ....italya ispanya aglayacakti ; mısır, pakistan gülüyor halimize ..araptan cok arapcilik maffetti bizleri .
hesabın var mı? giriş yap