• gaziantep'te sokak eğlencesinde meydana gelen patlamadan sonra sokak düğün ve eğlencelerinin yasaklandığı söylenen haber.

güncelleme: dha'nın haberine göre 22 il dahilinde yasaklanmış.
  • doğruysa çok sevindiğim karar. başkasının eğlencesi ve gösterişi için gece 12ye kadar kafamız sikilmeyecek artık.
  • darısı asker uğurlama terörünün başına dediğim güzel haber.
  • ülkemize yasak olan hiçbir şey kesinlikle yapılmadığı için çok yerinde bir karar olmuştur.
  • şüphesiz ki izmirlilerin çok sevineceği karar. o nedir lan, sanki evin içinde vuruyor davul.
  • antep için yasak gelmiş.

tüm türkiye'ye yayılmalı bu yasak diye düşünüyorum. çünkü bu ortamlarda (mahalle aralarında olduğu için); silah sıkan mı ararsın, kavga eden mi, ot çeken mi, her şey gırla. antep'te yasaklanması nedenine hiç gelmiyorum bile.

diyen olabilir; "-iyi de kardeşim salon tutacak para olsa niye salon tutm..." tamam da, zaten oraya harcadığın paraya gayet de salon bulabilirsin, genel için konuşuyorum. ki bulunabilir diye düşünüyorum. o yüzden mümkünse biraz daha ciddi bir kural hâline getirilsin bu.

gerçek anlamda halk tehlikesidir; çünkü nedenleri üstte saydığım gibidir. yazık.

edit: 22 il diye genişletilmiş. olmaz, ülke genelinde yapın lütfen şunu.
  • iyi de, bu tip düğünleri yapanların neredeyse %90'ı maddi durumu kötü olan, salona verecek parası olmadığı için mevzuyu kapısının önünde çözmeyi tercih eden insanlar. zevkine yapan pek yoktur, özellikle büyükşehirlerde. köy, kasaba, kır ayrı. o nolcak şimdi?? düğün salonu yardımı falan yapılacaksa bilemiyorum tabi.
  • tüm türkiye'ye yayılsa ve hiç kalkmasa ohal'den çıkan en hayırlı karar olabilir doğrusu.
  • korna çalarak yol kapatan düğün konvoyları da yasaklanırsa tadından yenmez.
  • başlarım sizin şımarıklığınıza diyeceğim de sözlük kurallarına uymayacak.

bir geceliğine o gürültüye (evet çok gürültülü, kabul) katlanamıyor musunuz?

salon tutacak parası olmayanlar düğün yapamasınlar mı?
    salona verilecek 500-sonsuz liradan tasarruf yapmasınlar mı?

yazık, türkiye'yi türkiye yapan unsurlardan biri daha yasaklanıyor, yazık.
hesabın var mı? giriş yap