• şu malum ibne kapmadan başlığı açayım dedim.

bu arada bu miting de benim ofisin önünde olacak. #77492877

tüm ekşici arkadaşlarımı en güzel açıdan mitingi izlemeye beklerim. gerçi duruma göre kalabalık olsun diye aşağı da gönderebilirim onu da diyeyim. *

başlangıç saati: 14.00
  • akşener'ci olsam da gidip muharrem ince'yi canlı canlı dinleyeceğim miting olacaktır. olur da ikinci turda rte'nin rakibi olursa da oyumu ince'ye veririm zaten.hem akşener hem ince evlad-ı fatihan . aynı benim gibi , aynı biz trakyalılar gibi.
  • daha önce de yazdım.miting kavramına yabancı biriyim, sevmem. bana çok yapmacık gelir her miting, sloganlar filan.

ama yarın ki muharrem ince mitingi,sıradan bir miting değil. yarın yapmamız gereken bir "görev"

atatürk meydanında olmalıyız ( heykel), orada avuçlarımız patlayana kadar alkışlamalı, sesimiz kısılana kadar bağırmalıyız. o meydan da bulunma, orada olma görevimizi yerine getirmeliyiz.

yıllardır sessiz kaldık, sesimizi çıkarmadık,vatan borcudiye, askerliğimizi yaptık, vergimizi, faturalarımızı çatır çatır ödedik.
    ama bu mitinge katılmak, özellikle trakya insanının vatan borcu. artık bu ülkenin, "ensesine vur, ağzından lokmasını al" insanları olmadığımızı herkese göstermeliyiz.

bu trakya'nın vatan borcudur. artık susmamamız lazım, artık sesimizi çıkarmamız lazım, artık gücümüzü göstermemiz lazım.

yarın hepimizin orada olması lazım.

meydanlarda olmamız lazım.

yarın, eşim ve çocuğum ile heykel'de olacağım.

korkmadan, çekinmeden bağıracağım.
    bu benim vatan borcum.

artık, korkmaktan,korkmamayı öğrendik biz.

orada olup bağıracağım.

bu ülke için, bu topraklar için, bu insanlar için.

sizde oarada olun ve bağırın.

bu bir vatan görevidir.
  • son dakikada eklenen miting. eski listelerde yoktu.

hiç gitmediği illere gitse daha iyi olurdu buradan 65-70 alacak zaten.
  • tekirdağ'da ikinci kez gerçekleşecek miting. ilki mayısta süleymanpaşa'da gerçekleşmişti. çorlu eski çorlu olsaydı 65-70 alacak derdim. fakat kazın ayağı öyle değil. en son aldığım bilgi tekirdağın seçmen sayısının geçen seçime göre 60-70 bin artacağı yönünde. bu artış göçten kaynaklandığı için tahminimce 30 bin akp 30 bin hdp olur. tekirdağ'a bu göç engellenmediği sürece chp'nin akp den daha az mv çıkartma ihtimali bile var ki son seçimde üçer mv ile eşitlik vardı.

ben çorluluyum. şu anda çorlu'da yerliden daha çok tokatlı, sinoplu falan var. bakın sivaslı, trabzonlu, diyarbakırlı falan demiyorum. nüfusu az olan illerden göçenler yanında bile azınlık kaldık. dışarıdan gelmiş kişilerin de ben oyunun chp olacağını sanmıyorum. akp ve hdp arasında değişecektir. bu yüzden ince'nin çorlu'ya gelmesini çok da mantıksız bulmuyorum. kemik chpli dışında da potansiyel oyları toplamaya çalışacaktır.
  • hayatımda ilk defa işi gücü bırakıp bir mitinge gitmeyi planlıyorum. genel olarak siyaset konuşmayı sevmem konuşulan ortamlardan uzak durmaya çalışırım ama hepimize bir umut aşılayan bu adamı bir de yakından görmek istiyorum.
  • sevgilimin ailesi ile katılacağı miting. *

ikimizin de ince sevmesi ne güzel.

edit: sevgilim diyor ki her taraf bayraklarla donatılmış, çorlu'nun yarısı mitinge gelmiş. mükemmel bir atmosfer var.

edit2: miting alanı dolmuş taşmış, insanlar mitinge alanına dahil olmayan yolları kapatmış yüzlerce metre insan.

edit3: kız bana ince geldi bb yazdı...
  • asla yanlız yürümeyeceksin başkanım.

orada olacağız.trakya'nın en kalabalık mitingi olarak tarihe geçecektir.

burası sanayi şehri.insanlar çalışıyor olacak.öğlen sıcağında orada yine de on binler olacak.

izlenimlerimi daha sonra yazarım.
  • trakya chp'nin kalesidir. erdoğan ve akşener'in ziyaretinden sonra muharrem ince'nin de programına çorlu'yu eklemesi çok doğru bir karar oldu.

saat 2'de olacak miting için meydan dolacaktır. çünkü trakya'da hala umut var. her ne kadar eski halimizi değiştirmeye çalışsalar da trakya; geleceği için, umut için, barış için, uçsuz bucaksız gündendi tarlalarının, üzüm bağlarının, sapsarı buğday tarlalarının devamlılığı için, hala yaşanabilir güzel günlerimiz olacağına inandığı için ince'nin yanında olacağız.
hesabın var mı? giriş yap