şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  game of thrones
  --- spoiler ---

  spoiler vermeden zenginleştirsene anlatımını; ne alakası var ya hayret ki ne hayret.
 • 3000 girdili çaylak yazar olamıyor, ey ekşi neyin özgürlüğünden bahsediyorsun!
 • allah allah? harbiden şaşılacak durum.
  halbuki "sözlük geneli daha çok muhalif kişilerden oluşuyordu" değil mi negzel?
  dur bi karma puanımı kontrol edeyim, düşmüş mü, ne kadar düşmüş, 24'e böleyim hatta ve saatlik düşüşü hesaplayayım.
 • karma puanı şukela/eksi oranından türeyen bir puan olduğu için özellikle yüksek karmanız varsa alacağınız bir eksi bile ciddi düşüşe yola açabilir 10 şuku alıp 5 eksi alsanız tepe taklak gidersiniz
 • normal olan durumdur. en özgür benim ayakları yapıp karşıt görüşlerin düşüncelerini engellemek gibi salakça bi yazı yazarsanız girmez tabii.

  ekşi'nin nadir sevdiğim özelliklerindendir şu durum. böyle aptalca bi başlığı debeye sokmadınız aferin lan ibneler.*
 • ne olursa olsun "debe" derdiniz olmamalı. nedir şu debe! onun entrysi o veya bu şekilde debe'ye girmiş, niye bunu dert ediyorsun.!

  ya sen fikrini (ki karmam düşük olmasına rağmen destekliyorum), sıkıntını, isteğini paylaşmışsın bırak geç git artık.

  daha hiç debe'ye girmedim, derdim de değil. hiç bunun için de kasmam, kasamam. benim derdim "sözlüğe" ve "burayı okuyan herkese" kalemimi bırakmak.
  ama bu debe hırsı olan yazarların yazdıklarını kesinlikle samimi bulmuyorum. doğal olsanız daha güzel.

  debe debe diye debelenip durursunuz sonra.
 • favori ile entry'nin beğenilme oranı hesaplanmadığı içindir.

  güya bu eleman atatürkçü mesela ama tertemiz akepeli kafasına sahip. yani beni 2000 kişi istiyorsa 3000 kişi istemiyor olabilir diye düşünmüyor. bir kalabalık buldu mu hemen gaza geliyor.

  kendi gibi 2000 tane gaz ulusalcı bulmuş herkes ulusalcı olsun istiyor. kendisine batan başlıklarda atatürk'ü sevmeme hakkı varmış mesela, kimsenin bu hakkı olmasın, kanun hükmünde kararname çıkarılıp herkese atatürk zorla sevdirilsin istiyor. memlekette de atatürk'e, chp'ye düşman olan kesimi yaratan da bunlar.

  ben de eksiledim senin entry'ni mesela; 2000 kişi linç mi edeceksiniz? peşinen 2000 kişi buldum diye "iyi entry yazdım" çıkarımına varmış. sağa sola "oylarımı çaldınız" minvalinden suçlamalarda bulunuyor. suçlamasının karşısında da aklanması gereken biz, entry'e eksi oy verenler var.

  beğenmediysen sen de çoğunluk olduğunu ispatlayacaksın yani, böyle sürü zihniyeti haricinde, güdülmeden çalışmıyor adamların aklı ve mantığı.

  (bkz: argumentum ad populum)
 • malak gibi bu durumun sebebini yazan insanlar görüyorum.

  adamın derdi 2000 fav alan (biri de benim) entry'sinin debe'ye giremiyor oluşu değil. bu olay üzerinden sözlük'teki kitlenin oyladığı entry'yi tam anlamıyla okumadığı veya okusa da anlayamadığı gerçeğine değinmek istemiş.

  ben kendisini haklı buluyorum.

  10 kasım'da azan trollerin derdi atatürk nefretlerini kusmak değil, kendilerini ifade etmek değil, düşüncelerini savunmak değil. tek dertleri atatürkçü kesimi tahrik etmek, dikkat çekmek yani trollük. sözlükte pek çok aykırı düşünceye sahip kişi vardır bu aktroll diye tabir edilen mahluklar hariç hiçbirini kategorize etmek mümkün değil. bunların durumu özel.
 • mesela,

  kemal kilicdaroglu chp'liler tarafindan seviliyor, secimlerde 10.000.000 begeni + 5.000.000 fav aliyor. akp'liler kilicdaroglu'nu sevmedigi icin basiyorlar eksiyi. 15.000.000 eksi oy aliyor.

  sonucta kemal kilicdaroglu iktidara gelemiyor.