şükela:  tümü | bugün
  • sayıca kalabalık olan nüfustur.

ben bazen çok mu radikalim diye kendimi sorguluyorum. girdiğim ortamda bu krize dönük tek bir beyan geçmiyor. orta yaşlı amcalar dışında kimseden ses yok.

elbette insanlar eğlenmeli,başka başka şeylerle ilgilenmeli.buna itirazım yok ama ülkenin gittiği yeri sadece kendimin dert etmesi beni deli ediyor. mecburen dert edineceğim,üç kuruşa çalışıyorum.gelecek hakikaten yok,yaza doğru işten çıkarma olabilir.

genç nüfusun durumu babalardan ve amcalardan daha kötü. babalarımız bir şekilde mesleğini eline almış,ev falan edinmiş. peki ya biz? üniversite mezunları bugün markette kasiyerlik bile yapamıyor. yüzlerce başvuru var. kendini geliştirmediğin için kasiyerlik yapıyorsun diyen godoşlara aldırış etmiyorum.sanki memlekette torpil düzeni yok da kendini geliştirmen işe yarıyor.

gençler apolitik.ben de iskandinav ülkelerinde yaşayıp apolitik olmayı isterdim.ama ortadoğu'dayız,burada her şey siyasi. sike sike politik olacaksın. ama olmuyor bizimkiler.

kriz en çok genç nüfusu etkileyecek.işin maddi kısmından ziyade yaratacağı travma sıkıntı. geleceği olmayan beş parasız mutsuz bir gençlik tablosu yavaştan belirginleşiyor.

o yüzden sosyal medyada falan sanki başka bir ülkede gibi yaşayan, mutluluk pozları veren kaderci umursamaz insanları görünce delleniyorum.

genç nüfus içinde solcu falan da kalmadı. ben üniversitedeyken millet oy kullanmaya gitmezdi.solcuyu falan da geçtim,bu kitlede demokrasi bilinci bile yok.
  • kriz onlara takınca anlarlar, sıkma güzel canını.
  • ekonomi onlara takacaktır rahat olunuz.
  • ben hep 50 liralık taktigim için hissetmediğim kriz. şaka len şaka. iliklerime kadar hissediyorum. hayat standardım aşırı düştü. hatta standardım yok oldu. fena halde gelecek kaygısı yaşıyorum.