• cep telefonu haricinde pek israflık bir durum göremedim. o zaten ülkece hastalığımız.
    1400-3000 tl gelir demek 250$-550$ demek.
    250-550$ ile tasarruf yapan, kemerini son deliğine kadar sıkıp 2-3 delik daha açan bir millete döndük.

önümüzdeki sene ekmekten de tasarruf yaparız merak etmeyin.
  • ekmek israfının önüne geçilebilmesinim tek çözümü var. ekmeğe zam! buradan yetkililere sesleniyorum. yapın ekmeğin tanesini 5 lira bak bakalım israf kalacak mı? bakın poşet paralı oldu, poşet israfı son derece azaldı.
  • gunde sadece bir dilim ekmek tuketerek ve 21 yila 4 telefon sigdirarak (son telefonumu iki senedir kullaniyorum) turkiye israf raporuna adimi altin harflerle yazdirdigimi dusunuyorum.
  • 1400-3000 lira bandında maaş alan 18-29 yaş aralığındaki hangi birey araba alıyor da üstüne sekiz yıl sonra değiştiriyor merak ettiğim anket.
  • 2309 kişi. bu etiler bölgesinde yapılmış olabilir. ömrü hayatımda hiç bir ankete güvenmedim güvenmem.
  • bence kalitesiz bir anket/rapor olmustur.
    26 ilde 2 bin 209 tüketici ile yapılan arastirma nasil turkiye'yi temsil ediyor anlamak mumkun degil. ayrica insanlar aylik 3bin liraya kadar kazanan evli kesim. boyle demografik dagilim mi olur.
  • 3000 lira kazanan adam 8 yılda nasıl araba parası biriktirip de elindeki hurdaya katarak değiştiriyor lan ahaha, hiç mi ne saçmaladık amk dememişler şunu yazarken
  • cep telefonu dediğin şeyin ekonomik ömrü (amortisman) zaten 3 yıl.

ne israfı dedirten araştırmadır.
  • turkiye'nin en az %50si dol israfi zaten,rapora ne gerek.
hesabın var mı? giriş yap