şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: hazır mıyız arkadaşlar)

sözlükte 2014 ve 2015 versiyonlarını gördüğüm eylemin 2018 yılındaki halidir.
    bir-kac saat sonra bu başlıkta birbirinizi yiyebilrisiniz canlarım benim.

o değil de ben bu ramazan ruhunu seviyorum ya sözlükteki. önce dayak piyangosu açılıyor. sonra işte her gece bu başlıkta davulu savunanlar ve buna sinir olanlar kapışıyor. derken hooop kaçınılmaz olan dayak bir ilimizde vuku buluyor. topluca küfrediyoruz.

biri geliyor dışarıda neden yemek yiyorsunuz minakoduklarimin saygı duyacaksınız!!!11bir11!! diye başlık açıyor. vay efendim trtde hocanın biri çıkıyor hamileler dışarı çıkmasın görürsem çok kötü olur diyor.
    hooop oradan nihat hoca kaç para almış mk paraları götürürken millete tamah etmeyi öğütlüyor diyoruz falan filan işte. biri çıkıyor lan şu kadar saat su içmeden ibadet mi olur diyor. bunu diyeni ateist terörist falan ilan ediyoruz. biraz daha ileri gitsek vatan haini deriz işte. off sıkıldım biliyorsunuz olum işte daha ne yazdırıyorsunuz bana. şenlik başlıyor kısaca.

hoşgeldin remezaaan
  • içimi ısıtan, hiç kaybolmaması gereken geleneklerden biridir.
    sahura kalktığımda o davul sesini duyuyorsam yalnız olmadığımı hissediyorum, içim şenleniyor.
  • davula veya davulun çalınma amacına karşı herhangi bir romantik yaklaşımım olmamasına rağmen toplumların korumaları gerektiğini düşündüğüm ufak tefek geleneklerden bir tanesi.
  • başlık açıldığına göre ramazan gelmiştir, hayırlı olsun.
  • hazırsanız başlıyoruz.
    yıl olmuş 2018 alarm diye bir şeyin varlığından habersiz bedevilerin geleneği.
  • ardından gelen davulcu parası.

iyi de ben sahura kalkmak istersem saatimi kurarim. davula ihtiyaç yok ki.

benim gelenek te olsa haz etmediğim bir durum.
  • sonuçta bir gelenek, ramazanın ilk 3 günü veya son 3 günü çalınabilir geleneği yaşatmak adına. yoksa bir ay boyunca insanları gecenin bir yarısı rahatsız etmenin bir manası yok. bunun hastası var, proje yetiştirmiş zar zor uyumuş öğrencisi var, sabahın 5 inde kalkıp işe giden çalışanı var.
  • değil 2018 yılında, 2118 yılında dahi kaybedilmemesi gereken gelenektir.
    çok öyle aman aman bir müslüman değilim. ancak bunlar güzel şeyler bence. bitmesin.
  • islamcı şovudur. davulla uyanan yok. davul uyanmayanlara şov için çalınıyor.