• içimi ısıtan, hiç kaybolmaması gereken geleneklerden biridir.
    sahura kalktığımda o davul sesini duyuyorsam yalnız olmadığımı hissediyorum, içim şenleniyor.
  • davula veya davulun çalınma amacına karşı herhangi bir romantik yaklaşımım olmamasına rağmen toplumların korumaları gerektiğini düşündüğüm ufak tefek geleneklerden bir tanesi.
  • başlık açıldığına göre ramazan gelmiştir, hayırlı olsun.
  • ardından gelen davulcu parası.

iyi de ben sahura kalkmak istersem saatimi kurarim. davula ihtiyaç yok ki.

benim gelenek te olsa haz etmediğim bir durum.
  • sonuçta bir gelenek, ramazanın ilk 3 günü veya son 3 günü çalınabilir geleneği yaşatmak adına. yoksa bir ay boyunca insanları gecenin bir yarısı rahatsız etmenin bir manası yok. bunun hastası var, proje yetiştirmiş zar zor uyumuş öğrencisi var, sabahın 5 inde kalkıp işe giden çalışanı var.
  • değil 2018 yılında, 2118 yılında dahi kaybedilmemesi gereken gelenektir.
    çok öyle aman aman bir müslüman değilim. ancak bunlar güzel şeyler bence. bitmesin.
  • islamcı şovudur. davulla uyanan yok. davul uyanmayanlara şov için çalınıyor.
  • suç olmalıdır.
  • bazı şeyler gelenektir. teknoloji vb. şeylerle bağdaştırılmamalıdır. davuluyla mahyasıyla ambiyans oluşturur. bırakınız isteyen istediği gibi yaşasın.
    not: dinsizspor
  • 2018 yılında halı sahada davul çalınması olarak okuduğum ve küçüklüğümdeki taraftar gruplarını hatırlayıp 'aa artık halı sahada da mı çalıyolar negzel' diye düşündürten.
hesabın var mı? giriş yap