• dünya kupası değil artık futbol zevk vermiyor.
  • sırf siyasi ve ekonomik çıkarlar ile futbol kültürü olmayan ülkelere paslarsan bu organizasyonları olacağı budur.
    fifa bu organizasyonu neden ve nasıl katar'a verdi bence araştırılırsa sebebi ortaya çıkar.
  • gayet zevk veriyor. kendi hayattan zevk almama durumunuzun suçunu başkaşlarına atmayın.
  • bugünkü kamerun-sırbistan ve gkore-gana maçlarını izlemeyen kolpa futbolseverlerin ilk 'kötü' maçta yine gelip doluşacakları başlık.
  • daha ne olacak amk mis gibi turnuvadır.
  • saha kenarındaki ses alıcılarıdır.

tribünler yerine teknik adamların ve futbolcuların bağırışlarını ve topa vuruş seslerini dinliyoruz. bu yüzden amatör futbol havası katıyor. sanki orda 80k seyirci yok da 11 e 11 halısaha maçı yapılıyor.

vuvuzelalı dünya kupasını efsane yapan belki de tribünlerin varlığını iliklerimize kadar hissetmemizdir.
  • katar da ve kışın olması.
  • sanki u19 oynuyor gibi.
    çok kötü değil ama bir amatörlük var.
  • bence yaz aylarında olmamasıyla çok alakası var. sabahtan akşama kadar işteyiz, eve gel, yemek ye, duş al vs diyene kadar saat kaç oluyor zaten. sonrasında da bir maçın ortasından açıp izleyesi gelmiyor insanın. zaten turnuvanın başından beri izleyememişiz. takip edesi gelmiyor insanın.
  • sözlük’te yazın çalışan bir ben varım galiba. kaç defa “kışın çalışıyoruz, izleyemiyoruz.” yazan gördüm. aksine yaz akşamları gezip tozmaktan dünya kupası izlemeyen ben, kışın hava kararınca daha iyi bir aktivite olmadığı için yaldır yaldır maç izliyorum. sahaya baktığımızda da sezon sonu yorgunluğu yerine daha diri oyuncular görüyoruz.

yok katar’da olmasındanmış. yahu sen mi kamp yapıyorsun? tribünde bira içecektin de içemedin mi? katar’da olsa ne farkeder? brezilya’da olsa ne farkeder? kamboçya’da olsa ne farkeder? ayrıca saat dilimleri olarak türkiye’ye en uygun saat dilimlerinde oynanıyor maçlar.

bunların yanında o çok laf edilen logosu ayrı güzel, maskotu ayrı güzel olmuş turnuvanın. belli ki ciddi paralar dökülmüş, iyi uzmanlarla çalışılmış.

ek olarak maçlar da gayet iyi geçiyor. bazı maçların ilk yarıları gerçekten bayık geçti. ama onlar da ikinci yarıda açıldılar. kupanın dünya açısından sıkıcı yanı italya’nın olmaması, bizim açımızdan sıkıcı yanı ise bizim olmamamız ve trt spikerleridir.

edit: şu e grubu’nun durumundan zevk almayan varsa kapatsın, başka maç izlemesin artık.
hesabın var mı? giriş yap