• yavaş. çok net.
 • dilan polat
 • cüzdanım.
 • (bkz: türk lirası)
 • türk milleti
 • gılışdar ve türk milleti.
 • namusuyla çalışan türk vatandaşı.

  alım gücümüz yerlerde.
 • sensin. çünkü beni kaybettin. * şaka şaka. ben de dahil türkiye'deki tüm muhalefettir. 2 yıllık umut ve 4 yıllık beklenti de kaybedildi 1 yıl içinde. türk milleti kaybetmedi %50 gayet mutlu mesut.
 • (bkz: kemal kılıçdaroğlu)

  hem cumhurbaşkanlığı seçimini, hem de genel başkanlık seçimini kaybederek double-double yapmıştır.

  sadece kendisi değil, 2003-2012 arası türkiye'ye geri dönmek isteyen, milli ve üniter devlet yapısına karşı olan, şeyh said ve seyit rıza hayranı atatürk karşıtı muhalifler de kendisiyle beraber 2023'ün kaybedenleri olmuşlardır.
 • (bkz: dersimli kemal)
  (bkz: dersim çetesi)
  (bkz: y-chp)
  (bkz: hdpkk)
  (bkz: siyasal alevilik)
  bunlar kaybetti.
  kendileri battılar, milleti de batırdılar.
  chp'yi de batırdılar, muhalefeti de batırdılar.
  ulan pirocular, zaten bu ülkenin bir uyanığı, bir kurnazı sizsiniz. herkes aptal, bir siz akıllısınız. ülkede ekonomik kriz var, deprem var, fırsat bu fırsattır deyip daha önceki seçimlerde aday olmayı maçası yemeyen dedenizi cb yapmaya kalktınız, ülkenin yönetimini ele geçirmeye kalkıştınız, yine ve yeniden milletten tokatı yediniz.

  (bkz: 19 nisan 2023 kılıçdaroğlu alevi tweet'i)
  ulan pirocular, dedenizin bokunda boncuk mu vardı da 13 yıl boyunca partinin başında tuttunuz? son seçimlerde de iyice şımarıp, şizofrenleşip o çapsızı cb adayı yaptınız. bütün seçimleri kaybetti ama az daha yine partinin başında tutacaktınız çapsızı. neden? kürtçülük, alevicilik, ermenicilik davasından.

  hele, şu başlıkta gariban depremzedelere küfür eden kudurmuş, insanlıktan çıkmış, iğrenç güruh tam kaybetti: (bkz: deprem bölgesinde akp'nin kazanması)

  türkiye ve halk kaybettiyse de işte bu chp ve hdp'deki alevicilerin, kürtçülerin hırsı ve şımarıklığı yüzünden kaybetti.
  illa dedem cb olsun diye diye, pirom mirom diye diye seçimi göz göre göre iktidara hediye ettiler. alevi mezheçileri ve kürt etnikçilerinin fırsattan istifade edip iktidarı ele geçirme hırsı buna sebep oldu. bunlardaki bu hırs ve bu kafa asla değişmez. bu yüzden iktidar da asla değişmez. nitekim seçimde rezil olduktan sonra kılıçdaroğlu gitti ama chp hiç değişmedi, hatta daha beter oldu. (bkz: kavala'ya demirtaş'a selam olsun) (bkz: aleviler ve kürtler eşit değil) ülke yangın yerine de dönse bunlar alevicilik ve kürtçülük yapmaktan hiç geri durmazlar. bunların olayı budur.

  iktidarın böyle alevici, kürtçü, dandik bir muhalefetle değişemeyeceğini bunlara bir sürü insan anlatmaya çalıştı zamanında. işlerine gelmediği için dinlemediler:
  (bkz: kılıçdaroğlu aday olmasın)
  (bkz: aday olma kılıçdaroğlu hayatımız silkilecek)

  kısacası, bunlar muhalefet falan değil. bunlar mevcut iktidarın sigortası, garantisi. bunlar ülkede gerçek bir muhalefet oluşmasın diye kullanılan kuklalar, piyonlar, figüranlar...

  her toplum layık olduğu şekilde yönetilir. işte bu alevici, kürtçü, bölücü güruh da bu kafalarla devam ettiği sürece aynen bu şekilde yönetilmeye de devam edecek.

  edit: seçim biteli çok oldu, rezil rüsva oldular, seçimi iktidara hediye ettiler ama hâlâ önüne gelene aktrol diyen alevici ve kürtçüler, bölücüler, pkk'cılar sözlük'te kol geziyor. çoğu da chp ve hdp belediyelerinden maaşlı troller.
  bunlar seçim zamanı muharrem ince, ümit özdağ ve meral akşener'e de kuduz köpek gibi saldırmak için 7/24 mesai yapıyordu. kendilerinden başka bir muhalefet partisi
  güçlenirse mamaları kesilecek çünkü.
  y a r g ı l a n a c a k s ı n ı z !
  ahahahahaha...
  amk. malları sizi.
  aynen bu kafayla devam edin.
  sizden bi sikim olmaz.
hesabın var mı? giriş yap