• akademisyenlerin maaşı 50'ye dayanacak böylece. iki akademisyen evliyse 100bini bulacak. keşke paranın değeri olsa da bir ya da iki sıfır atılsa
  • plaza amelelerine dert olmuştur. hani sizin maaşlar 3k dalırdan başlıyordu?
  • o zaman ben bugün işe gitmeyeyim de f-35 üreten özel sektör çalışanı arkadaşlarım trafikte rahat etsin.
  • ilk işe başladığımda şimdi aldığımdan yüzde seksen yedi daha az maaş alıyordum (arada neredeyse sekiz kat fark var) fakat o maaşın şimdikinin belki iki kat değeri vardı.

keşke hükümet altı ayda bir yüzde elli zam açıklayacağına enflasyonla mücadele etseydi. maaşım az olurdu ama refahımız yükselirdi...

yüzde elli zam geliyor sevinelim ama bir şaraba iki bin lira para veriyorum, dilimli tost ekmeğini elli liradan alıyorum, tıraş bıçağı alırken üç kere düşünüyorum.

edit: "oh olsun beter olun" diye mesaj atan var. esasen kişisel ya da salt memurları ilgilendiren şeyler yazmamıştım. biz de böyle bir toplumuz maalesef.

edit 2: matematik hatası giderildi.
  • enflasyon iyileştirmesini zam diye vereni ayrı. bunu zam diye algılayanı ayrı *seveyim*
  • ulan ne komik ulke ha . aciklamalarla kanunlarla ev piyasasini duzeltecez dediler merkez bankasi baskani ev bulamaz oldu asfqsfwa simdi de aciklamalarla alim gucunu yukselticekler dur bakalim simdi ne olacak ahahhaha
  • bu ülke memur beslemekten yakında tamamen iflas edecek. yazık bu paraların tamamı haram hak edilmeyen rakamlar
  • açıklama sonucu tüm memurların yattığı yerden parayı cukka ettiğini düşünen kesim kudurmuş. düz memur olmayan ama sonucta bir unvanla memur olan ve maalesef mesaisi beşte bitmesine rağmen bitemeyen ve sürekli dezavantajlı gruplarla çalışarak stresten geberen ben aldığım/alacağım maaşın gayet de verdigim emeğe değmediğini düşünüyorum. dümdüz yattığı yerden maaş alan memurlar da var tabii, benim çalıştığım yerde de mevcut kendileri, ama onlar memur kesimin tamamını oluşturmuyor bilginiz olsun. bi bok bilmeden sallamak kolay, madem öyle memur olsunlar kendileri, %50 zam ile mis gibi yaşasınlar.
  • enflasyon artışı zam değildir. bir daha söylüyorum, enflasyon artışı zam değildir. hatta sahte enflasyonun maaşlara yansıması hiç zam değildir! embesiller için bir daha söylüyorum " enflasyon artışı zam değildir".
  • zam yok. enflasyon altında bir güncelleme var.
hesabın var mı? giriş yap