• öyle aman aman atıp tutacak bir eğitim de değildir açıkçası.

21 gün be kardeşim ya amma yaptınız yemin ediyorum. tadını çıkar, ortam değişikliği olacak sana işte. askeriyeyi de göreceksin, farklı şeyler göreceksin.

ne bu tantana yahu ? yaşım 31 aq ben ekşın olarak bakıyorum.
  • 10 bin kere anlatıldı ama anlamak istemeyen anlamıyor. bakın arkadaşlar kimse o 21 günde öleceğiz biteceğiz bizi mahvedecekler diye kaldırılsın demiyor. kaldırılmalıydı yönündeki eleştirilerin temelini iş hayatının aksaması oluşturuyor. örneğin adam esnaf, dükkan işletiyor vs. 21 gün bile o adama çok büyük zaman. dükkanının başında durması gerekiyor çünkü. ya da 1-2 sene için yurtdışına gitmiş birini düşün, o her şeyi bırakıp gelip 21 gün harcayacak mesela. veya gerçekten bakımından sorumlu olduğu biri olanlar var. adam annesine babasına bakmak zorunda. onun için 24 saat bile uzun. biz bu gibi ekstrem durumlara sahip değiliz diye herkesi kendimiz gibi zannetmeyelim.

benim için mesela tam da dediğiniz gibi. 21 gün iyi kötü farklı bi ortam olacak. muhtemelen hayat boyu tekrarını tecrübe edemeyeceğim bi ortam olacak. döndüğümde işimi kaybetme hayatımın aksaması gibi şeyler yaşamayacağım mesleğim dolayısıyla. ama herkes benim gibi değil işte. gelip "yaa amma büyüttünüz hepi topu 21 gün demeyi bırakın artık bence. zira emin olun bunu düşünebilen tek kişi siz değilsiniz.
  • sağlıklı yaşam için spor yapacağım silah atmayı reddedeceğim eğitim.
  • teslim olduğunuz ilk gün revire gitmeye çalışın bel fıtığı, kıl dönmesi gibi şikayetleriniz varsa ki olabilir eğitim ve spor istirahati isteyin. böylece kantinde sohbet edip bol bol çay içersiniz.
  • bu egitim ile olasi bir zombi istilasina karsi hazirlikli olacagim icin cok mutluyum.

belki bu egitim sonunda kazandigim beceriler ile john wick gibi birseyde olabilirim, rusya da ve ya amerikada calismak fena olmaz.

en kotu secenek ise, ethan hunt'nin yaninda cirak olarak calismaya baslarim.
  • bir şehit ailesinin kendine gelmesi için gerekli zamanın yarısı kadar bile etmeyen süreçtir.
  • bedelli askerlik, askerlikten çok olimpos yaz kampı kıvamında yaşanan bir etkinliktir. temel askeri eğitim verilir. ancak bu eğitimde komutan küfürlerinden çok kahkahalar işitilir. akşamları mangal yapıldığı bile görülmüştür. ayrıca bir bedelli için paranın açamayacağı kapı yoktur. elbette hafta sonu çarşı izni vardır.
  • neyin eğitimi arkadaşlar acemilikte yürüyüp yanaşık düzen eğitimi veriyorlar sadece eğer komando birliğine dusmezseniz acemilikte ne kostum ne mekik şınav cektim
hesabın var mı? giriş yap