• "bana tutuklama siparişi vermeyin" demiştir.

peki yapılan adaletsizlikleri, hukuksuz kararları kime şikayet edelim,uganda adalet bakanına mı?
  • "yargının eksik, yanlış kararı yok mu? elbette vardır, benim de eleştirdiğim, 'bu nasıl karar?' dediğim yüzlerce karar sayabilirim. haklı ve doğru bulmadığım kararlar vardır. bazı dosyalarda tutuklama mümkün, hatta gerekliyken bu yola başvurulmadığını görüyoruz. bazılarında ise tam tersi tutuksuz yargılama yeterli iken, kamu vicdanını yaralayıcı kararlara rastlıyoruz. kaynar kazanı döküyor serbest kalıyor, süt kazanına giriyor tutuklanıyor."

şeklindeki açıklamalardır. bakın çok ilginç. adalet bakanı, verilen adli kararlardan şikayetçi.
  • ''keşke cevap verme hızı kadar adaleti sağlama konusunda da hızlı olabilse'' dediğim kişinin sözüdür. ülke tımarhaneye döndü ama adalet bakanlığı koltuğundaki kişi nutuk atıyor etrafa.
  • bence siyasilere, özellikle devlet bahçeli ve süleyman soylu'ya yönelik açıklamalardır.

gündemi biraz iyi okuyun.
  • süleyman soylu'nun adalet sistemine isyan etmesi olayından sonra adalet bakanı abdulhamit gül'ün konuyla ilgili jet cevap verdiği açıklamalardır.

--- spoiler ---

adalet bakanı gül: sosyal medyada tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum, t. c. bir hukuk devletidir.

--- spoiler ---

kaynak
  • soyluyu hedef almış.
  • aptala yatmak diye tabir edilen durumun dile getirilmesidir.

her şeyin farkında olup da hiçbir şeyin farkında değilmiş mağduru edebiyatı da bunlarla başladı.

adalet bakanı ayrı telden, iç işleri bakanı ayrı telden, cumhurbaşkanı zaten sürekli kandırılıyor, o apayrı telden.
  • “biz adaletin anasını sikmeye çalışırken siz sosyal medyadan tepki gösteriyorsunuz, böyle olmuyor” demek istediği açıklamalardır. *
  • süleyman soylu'ya da cevap içeren açıklamalardır, yargı muhabiri alican uludağ yazdı: “2 yıla kadar hapis gerektiren suçta tutuklama yasak. hakaret suçu da bu yasak kapsamında. yargı kimsenin sıfatına bakmaz, herkes yargı önünde eşittir. ister yürütme ister, yargıda görev üstlenmiş olalım.”

“kanunlara uymak zorundayız. kanunları beğenmiyorsak kanunu uygulayan hakimi değil kanunu eleştirmemiz gerekir. bunların tartışılacağı yer sosyal medya mecrası değil. kanuna uydu diye yargıyı haksız eleştiriye tabi tutmak asla doğru tavır olmaz.”

edit: kaynak
hesabın var mı? giriş yap