• edit 5: tarım ve orman bakanlığı gece 2'de yasağı yalanlayan bir tweet yayınlamış

edit 4: istanbul büyükşehir belediyesi konuyla ilgili mobil satış noktalarının yerlerini tekrardan yayınlayarak bir cevap verdi

edit 3: istanbul fırıncılar odası da bahsetti

edit 2: bir tek ana avrat sövmedikleri kalan insanlar mesaj kutumu doldurduğu için (kibarca yazanları tenzih ederim) mesaj alımını kapattım.

edit 1: "genelge konutlar için" diyenlere sakince anlatacağım: genelgenin en altındaki maddede "seyyar araçlar" ibaresi geçiyor arkadaşlar. evet, en aşağıya kadar konuttaki üretimle ilgili bir genelge. fakat son kısımda açık bir şekilde bu genelgeye sıkıştırılmış bir madde var. ilgili madde genelgenin en altında duruyor. tam ifadeyi de vereyim: "pazar dışında seyyar araçlarla, manav, kasap ve sokaklarda ambalajlı veya ambalajsız ekmek, diğer ekmek çeşitleri ve sade pide satışına izin verilmemesi" yazıyor. yanlış ya da resmi bir yalanlama varsa düzeltilebilir. (eklendi)

tam hali "21 ocak 2021 mobil araçlarda ekmek satışının yasaklanması" olacaktı fakat karakter sınırı yetmedi.

tarım ve orman bakanlığı'nın genelgesiyle getirilmiş yasaktır.

kaynak 1

kaynak 2

kaynak 3

kaynak 4

genelge burada daha net okunuyor
  • istanbul yetmedi sana türkiye’yi de verelim diye yalvarıyorlar resmen. inanılmaz...
  • akp nin son icraatı. bunlar garibana düşman, onu biliyoruz da . gariban da inadına onlara oy veriyor.
  • ben ibb'nin yerinde olsam bunu her tarafa bayraklar, afisler vs. ile ilan ederim.

halk ile inatlasmak tehlikelidir.
  • istanbullu, ekrem başkanın insanlara ucuz ekmek yedirmek istediğini ama çeşitli şekillerde engellenmek istendiğini bilmeli. ekrem başkan bilboardlara bu kararları koymali. toplu taşımalardaki reklamlarda vtr haline getirilip izletilmeli. istanbullu ve diğer seçmen bunları öğrenmeli.

edit: avrasya anket firmasının sahibi kemal özkiraz'ın şu önerisini ben mantıklı buldum.

--- spoiler ---

mahkemeler ve tbmm anayasa mahkemesi kararına uymuyor,

ibb, tarım bakanlığının kararına uymasa ne olur?

satın ekmeği , isterse gelip arabaları bağlayıp ekmeklere el koysunlar, fakir fukara da görsün...

https://twitter.com/…ket/status/1352389492150308867
    --- spoiler ---

edit 2: bakanlık, belediyelere bir yasak gelmediğini açıklamış.

https://twitter.com/…tatus/1352391334317985794?s=19
  • ne güzel bir ülkede yaşıyoruz lan. beğenmediğin bir uygulama mı var, hemen bir genelge yayınla, yasakla. gta oynarken hile yazıyorlar sanki.

birbirimizin önüne “nasıl taş koyarız” diye düşünüleceğine, daha yararlı olmak için çalışılsa keşke. o zaman farklı yerlerde olurduk belki.
  • fırıncı.
    taksici..
    ekleyin işte siz
    birkaç meslek grubu var ki, sistemi kitlemişler, siyasileri köleleri haline getirmişler..
    bu nasıl iş!
  • bu kadar fazla halkın aleyhine engelleme varken neden bunlar milletin gözüne gözüne sokulmuyor, sosyal medyada (ibb hesaplarında) hiçbir yerde gündeme gelmiyor merak ettiğimdir.
hesabın var mı? giriş yap