• galatasaray ın milli maç arasını iyi değerlendirdiğini gösteren maç. artık 4 yerine 3 yiyorlar.
  • galatasaraylılar için ''ben futbolla ilgilenmiyorum yeeaa'' şenlikleri yakındır.

bu şenliklerin tarihini biraz daha öne çeken maç.
  • bu maçtaki üç golün biri bir pozisyonda kendini yere attığını düşündüğü avraam hemserimize ahlak dersi vermeye çalışan yüksek karakterli burak yılmaz'a, biri trabzon'dan kosarcasina kaçan sözünün eri selçuk inan'a, biri de trabzon'da attığı gollerden sonra dahi sahada maça papazi gibi suratla dolaşırken istanbul'a gelir gelmez otuz iki dişi ile tanışma şerefine nail olduğumuz olcan adın'a armağan olsun. üç aslana üçü birer birer paylastirmis olduk. maç sonunda centilmence rakibi alkışlayan gs taraftarına da geçmiş olsun. onlara da aynı alkışlari iade edelim. bu maçtaki parlak oyundan, kadronun kalitesinden, ersun hoca'nın varlığından cekinen rakipler de hiç merak etmesin, başımızda haciosmanogli var. bazı yanlışlar bütün doğruları götürebilir.
  • burak yılmaz'ın hala ofsayta düşmediği maçtır

ayrıca sabri az önce rakibin sağından atıp sağından geçmeye çalıştı, sonra yanlış bi' şeyler yaptığını farkedip solu zorladı, sonra tekrar sağ derken top auta çıktı zaten.
  • trabzonsporumuzun her serbest vuruşa intikam gözüyle bakıp, serbest atışı ben kullanayım, eski takımıma gol atayım,daha onlarla hesabım bitmedi, ben kancık gibi onları satıp gittim diye beni nasıl eleştirirler düşüncesiyle maç içinde koşmadıkları kadar hızla koşan eski futbolcularına gerekli dersi verdiği maçtır.
  • bana göre allah'ın bir kez daha varoluşunun ispatı, inatçı ateistlere göre kozmos'un doğal sonucudur :f

şikeli sezondan sonraki seneydi. bizim en iyi oyuncularımız bir bir gs tarafından transfer ediliyordu. bu transferlerin nasıl gerçekleştirildiğini ve ceyhun gülselam hariç hepsinin etik dışı olduğunu çok iddia etmiştik. tartışmıştık. hatta gs'nin bizi avni aker'de ertesi sezon 3-0 yenmesinin ardından sözlükte de bunun tartışması geçmiş ve bu etik dışı transferlerden (selçuk, engin ve sonrasında burak) dolayı gs li suserlerle ciddi tartışmamız olmuş ve gs'li arkadaşlar inatla bu işlerin etik dışı olmadığını, bize nasıl koyduklarını söylemişlerdi, çok net hatırlıyorum, bu devran bir gün döner demiştim ki bu hep böyledir, ertesi sabah da kendimi sözlükten uçurulmuş şekilde bulmuştum. (tabii tartışma çok hararetli geçmişti ancak nedense bir tek ben haftanın veda eden suser'i olmuştum, trabzonluyuz ya hıammına)

kim ne derse desin, bugün aklıma gelen an o tartışma anıydı. biz gs'yi kendi sahasında 3-0 yendik. sulçuk inan gs formasıyla ıslıklar yedi, burak yılmaz ölü taklidi yaptı. gs'li taraftarlar trabzonsporu alkışladı. ilahi adalet döndü, yerini buldu. benim açımdan durum budur.

selçuk ve burak yüzünden yaklaşık 10 milyon tl zarar etmiştik, gsli arkadaşlar da sağolsun altyapı muamelesi çekip billur malzemesi yapmıştı. şimdi o günden bugüne baktığımızda, olcanı kakalamak ve yasin'in kayseriden alınmasıyla elde ettiğimiz parayı da katınca o fark da yaklaşık olarak kapandı:) dedik ya ilahi adalet. he ama ben bunu fırsat bilip burda gs li arkadaşlara galibiyet üzerinden küfürler etmeyeceğim. zamanında misliyle bu yapılmasına rağmen. allah razı olsun bugün onlar benim yerime de selçuk inan'a sövdüler.

he bu arada, trabzonspor'dan (hani gs altyapısından) taze zeki yavru var. dani alves görünümlü zeki, öz be öz trabzon çocuğu, sol bek, canavar gibi. size 4 milyon avro olur. kafanıza yatarsa neden olmasın...

edit: trabzonsporu alkışlayan gsli taraftarlara da teşekkür ediyorum. saygılar şelale.
  • trabzon yabancı mı oğlum?bi dörtlükte onlar yapsın.
    alıştık zaten mk.
  • bir fenerbahçe taraftarı olarak, aziz yıldırım'dan bir kez daha tiksinmeme sebep olmuş maçtır. ayrıca rakibi centilmence alkışlayan taraftarı da gönülden tebrik ederim.

not: yarın şota arveladze beşiktaş'ı, pazartesi günü de şenol güneş fener'i yenerse hiç şaşırmam. ki bu demek oluyor ki bu hafta trabzon, üç büyüklere organize olarak dalmış.
hesabın var mı? giriş yap