• nba batı playoffları konferans finallerinde warriors un 2-1 önde götürdüğü serinin 4. maçı. tsi bu gece 04.00 da oynanacak ve s sport dan naklen yayınlanacak.

önceki maçta seyircisi önünde 41 sayı farkla kazanıp net bir mesaj veren son şampiyonun yine sahasında kazanacağına inanıyorum. andre iguodala bacağındaki burkulma nedeniyle şüpheli görünüyor ama maça çıkamazsa da takımı önemli ölçüde etkilemeyecektir. gönlüm serinin 2-2 olmasından yana ama warriors yine alacak.
  • houston için son şans. kd’nin katılımından beridir hiç bir rakibin playofflarda warriors’tan iki maç alamamış olduğunu hesaba katarsak, houston’un 3-1’in altından kalkamayacağı sonucuna varabiliriz. onlar da bunun farkında olduğu için bu maça ölüm kalım meselesi olarak bakıyorlar.

gönlümden geçen tabi ki warriors.
  • gsw kazanırsa seri biter.
  • ozellikle ilk devrede rockets in isi siki tutup maca ortak olacagini dusunuyorum. aksi takdirde zaten fark acilirsa ve golden ritmini bulursa yine acik fark olacaktir. mac sonucu icin ise golden in bir sekilde kazanacagini dusunuyorum. finaldede rahat olacagini dusunursek bence bu sene nba icin geriye kalan en heyecanli durum 2 - 2 olan cavs- celtics serisini izlemek olacak.
  • gsw'nin rahat alacağı bir maç olacaktır muhtemelen.

sonrasında son maç formaliteye döner zaten. houston'ın gsw karşısında duracak direnci yok.

maç sonucuyla gelen düzeltme: houston'a tebrikler. bana da iyi geçirdiler. sonunu getirirler umarım.
  • curry'nin belirleyici olacağı maçtır.

son maç da gösterdi ki, curry ne isterse o oluyor. o, logodan üçlük atan, iki dakikada 10 sayı atan/attıran oyununu oynarsa gsw minimum 120 atıyor. zaten oradan maçı vermesi de çok istisnaen oluyor.

yok curry vasat ya da coşkusuz oynarsa, iş durant ve diğerlerine kalıyor. gsw tabiki yine favori oluyor; ama yukarıdaki diğer ihtimalde olduğu gibi "%99 ihtimalle maçı alırlar" diyemiyoruz.

umarım curry oynamaya kararlıdır. umarım sahaya gelir.
  • kalbimin harden ve çetesinin yanında olacağı karşılaşma. bu amına koyduğumun warriors-cavs finallerinden gına geldi nba'in içine sıçtınız yeter lan inşallah elenirsiniz.

gerçekçi olmak gerekirse, geçen maçta alev alan curry'nin ortalığın amına koyacağı bir maç olacak gibi :( püh allah kahretsin.
  • warriors’a değil de,karşı taraftaki sevimsize giydirseniz biraz? 2011’den beri sıkılmadınız mı herifi finallerde görmekten? mj ve kobe bile bu kadar parlatılmadı ya. gına gelen birşey varsa 2011’den beri ona “dur” diyecek bir takımın çıkmamış olmasıdır.
  • konferans finallerinde adeta tamam mı devam mı maçında ilk 5 dakikada sayı bulamıyorsa bir takım, o takımın nba finalini kazanması mümkün değildir. istisnasız doğu ve batı konferans finallerinin tüm maçlarını izledim, izliyorum, hemen hepsi ilk çeyrek ya da ilk devrede bitti. bir tane çekişmeli, son topa kadar kazananın belli olmadığı maç izleyemedim. el birliğiyle amına koydunuz nba'in!

edit: sonradan sözümü dinleyip toparlandılar da 7. maça kaldı konferans finalleri. afferin size.
  • nba playoff maçı. bu houstondan bi cacık olmaz arkadaşlar yatın uyuyun bence.
hesabın var mı? giriş yap