• karar alınmayacağı için olmayan kararlardır. çay kahve muhabbet sonra olası kararların saraya sorulması ile kapanış.

karar alınacaksa haşmetlimiz ya da sözcülerinden biri tarafından açıklanır. bilim kurulu tırttır.

büdüt: ne oldu lan küfürbaz gondikler? "teşekkür ederiz"den başka ne duydunuz açıklamada?
  • rezervasyon nedir ya. otel mi burası.
  • milletin sağlığısermayenin sağlığı mı önemsenecek göreceğiz.
  • -2000 cc üstündeki araçlara ötv indirimi.
    -5 milyon lira üzerindeki kredilere düşük faiz.
    -pırlanta ve mücevhere fiyat ayarı yani indirim.
    -bina yapacak müteahhitlere peşin para yardımı, gibi sıradan insanları ilgilendiren kararlar çıkacağını düşünüyorum.

virüs mü? evden çıkmayın, kolonya sürün...
  • bilim kurulu toplantısı sonucu alınacak tedbirler sağlık bakanı fahrettin koca tarafından açıklanmıştır;

özetle;
    - sağlık personeline tavan %100 ek ödeme yapılacak, 32 bin ek personel dahil edilecek,
    - yeterli maske temini için firmalarla görüşme yapıldığı, süreci suistimal eden firmalara el koyulacağı bildirildi,
    - yerli solunum cihazlarının seri üretimine başlanacak, test cihazları ve hızlı tarama kitlerinin temini sağlanacak, aşı üretimi için çalışmalara başlanacak,
    - toplumun tamamının virüsle mücadele etmesi gerekliliği vurgulandı

muhabir tarafından sokağa çıkma yasağıyla ilgili yöneltilen soruya fahrettin koca: "burada tek tek hep birlikte mücadele edilmesi gereken dönemdeyiz. herkes kendi olağanüstü halini ilan edebilir. bunu illa devlet ilan etmesi gerekmiyor, tek tek herkesin kendini izole etmesi gerekiyor" dedi.

-------------------------

edit 10:30: bugün 13:30 da bilim kurulu tarafından yapılan toplantı sonucu alınacak önemli kararlardır.
    en son 16 mart 2020 tarihinde yapılmış ve koronavirüs salgınının ciddiyetinin farkedilmesi sağlanmış, önemli tedbirler alınmasına vesile olmuştur.

edit 12:30 : şahsi görüşüm;

toplantıda alınacak en önemli kararın "sokağa çıkma yasağı kararı" olduğudur. bu yasağın korona virüsünün yayılmasını engellediği aşikar. fakat bu kararı toplantıdan hemen sonra iletmek kolay değil. bu kararı uygularken insanların hem maddi hem de manevi kaygılarını gidermek için alınacak önlemleri bildirmeleri gerekir. 16 mart pazartesi yapılan toplantının yaptırımları 1 haftaya yayıldı, (organizasyonların iptali, berber ve kuaförlerin kapatılması, 65 yaş üstü vatandaşların evden çıkma yasağı vb.) sokağa çıkma yasağının uygulanmasını muhtemel görüyorum fakat toplantıdan hemen sonra değil de toplantı sonucu alınan diğer kararlardan sonra son nokta olarak halka ilan edileceği düşüncesindeyim.

edit 15:30 : toplantı sona erdi saat 19:00'da fahrettin koca tarafından açıklama gelecek, bekliyoruz.

^ başa dön
  • kronik hipertansiyon hastalığım ve sokağa çıkma yasağım olduğu halde işe gelmek zorunda kaldım. şirket, genelgeyi tanımamakta ısrar ediyor. eve dönemiyorum. bu tür durumlar için de, yaptırımlar açıklanmasını beklediğim kararlardır.
  • 1.4 milyarlık çin çok sıkı karantina uygulayarak virüsü önledi, diğer ülkelere bile yardıma koşmaya başladı.
    60 milyonluk italya gevşek karantina uygulayarak hala virüsü önleyemedi ve ölü sayısı 1.4 milyarlık çin'i geçti, sağlık sistemi çöktü,dünyadan yardım dilenir hale geldi.

şimdi önümüzde bu örnekler varken biz ne yapıyoruz?
  • sokağa çıkma yasağı is loading.

edit:loading is failed.
  • -cumhurbaşkanına teşekkür ve yalakalık
    - vaka sayısı şu kadar
    - ölenlerin hepsi yaşlı (çok da önemli değil anlamında
    - yeterli ekipman var (kanıt sunarak değil)
    - sağlıkçılara teşekkür
    - kolonya sürün, el yıkayın
    -evden çıkmayın (ama işe gidin)
    - şöyle şeffafız,böyle şeffafız, herkesten çok şeffafız
    -dua edin
    -kapanış

şeklinde olacak açıklama

edit: vaka sayısı açıklanmadı sadece. diğerleri dediğim gibi oldu maalesef.
  • ben söyleyeyim, bilim kurulu sokağa çıkma yasağı tavsiye eder. çok haşmetli başkomutan, ordinaryüs baş öğretmen, baş hakim ve baş tabibimiz bunu reddeder.

selam ve dua ile.
hesabın var mı? giriş yap