• kimsenin umurunda olmayan ancak seçimin kaderinin doğrudan bağlı olduğu durumdur.

hdp tabanının cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki oyu kilittir.
    boykota gitmelerinde dahi erdoğan ikinci tura dahi kalmadan seçimi kazanır.

ne kadar sövsen de gerçek bu, erdoğan'ı istemiyorsan bu adamların oyuna mec bur sun.
  • etnik siyaset yapacak vakit yok, 2 ay seçim ve propagandası için çok kısıtlı süre. jet hızında doğuda yeni tesis açılışları göreceksiniz, ülkenin her yanı bayram yeri olacak. 15 yıldır yapılanlarla hava atılacak ama size giren çıkanı kimse dillendirmeyecek. en kararsız seçmen kesinlikle ilk defa oy kullanacak gruptur.
  • aslında kürt oyları yoktur. türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının oyları vardır.

anayasanın 66. maddesine göre de türkiye cumhuriyeti'ne vatandaşlık ile bağlı olan herkes türk sayılmıştır.

keşke şu bölücü kafadan çıksanız. türkiye'nin geleceğine türkler karar verecek. yani 80 milyon.
  • rte'ye de akşener'e de vermek istemiyorlar ve kazananı bu güruh belirleyecek.
  • gezi de yaptıkları gibi çoğu akp nin götünden ayrılmayacaktır.
    stalin'in tavuğu hikayesini anlattırmayın bilmem kaçıncı kez.
  • (bkz: 2 ucu boklu değnek)

hah işte tam budur. bir taraf hapse atan yok sayan güruh diğer taraf buna susarak aleni destek veren güruhtan oluşan 2 taraf.

ahmet kaya'nın da dediği gibi " bu ne beter çizgidir bu. "

ülkenin geleceği diye ağlayan andavallara da hatırlatırım.

"atı alan üsküdar'ı çoktan geçti."

sen en iyisi sür eşeği niğdeye.

edit :imla.
  • sozlukte yaza yaza klavyemde tüy bitti! bu oyları şimdi düşünüyor insanlar.
    bu iş meral aksenerle chp adayıyla olmaz arkadaş!
    bu iş levent gültekin gibi bir yanı kürt olan bağımsız bir aday ile alınır.
    66 günde de öyle bir aday bok bulunur!
  • abdullah gül'e gidecektir.
  • doğrusu hdp oyları ne olacak sorunudur tabi.

chp ve yandaşlarının 15 senedir yaptığı yanlış çok basit aslında. benim oyumu kazanmak için hiçbir şey yapmıyor, üzerine benim oyumu almayı kendinde hak olarak görüyor, nedeni de kendilerinin en kötüden iyi olması. her belediye seçiminde böyle oldu, cumhurbaşkanlığında kendi seçmenine bile bunu yaptı 2014'te, 2. tura kalsa hdp seçmenine de aynı muameleyi çekeceklerdi.

seçimi öteki üzerinden değil, kendi önerebileceklerin üzerinden oyna, benim ne istediğimi düşün ve oyumu istiyorsan ona yakın bir politikaya biraz daha yakın dur. yoksa sen bana yaklaşmazsan ben niye sana oy vereyim?
  • arkadaş tek derdim o gitsin sonra biz bize kalalım diyecek oluyorum ama buraya bazı andavallar gelip yok akp ye oy verecekler yok onlar kim ki çizgisinde konuşuyor.cok umutlu olduğun iyi partiyle oy oranları aynı olan bir partiyi yok sayiyorsunuz ya ne diyeyim size.kurtler akp ile anlaştı başkanlık getirecek diye aylarca iftira attınız ama stepne olan partiyi herkes gördü.oy kullanmazsam sizin gibiler yüzünden kullanmam yeter yahu.

edit: pireye kızıp yorgan yakmicam gerçi siz pire kadar olamazsınız ya.oy verecek tek kişi kalsam da inadına gidip vericem.
    seni baskan yaptırmayacağız bu da burada dursun.elbet geçecek bu günler de.bugun hala bu ibişler yüzünden işsizim gidip yanciları olmuyorum diye ama onurumu satmadim ya bu çomarlara o bana yeter.oyunuzu kullanın arkadaşlar.
hesabın var mı? giriş yap