• fenerbahçe basketbol takımının özellikle son periyottaki etkili oyunuyla rakibini perişan ettiği maçtır. damir mrsiç'e de helal olsun. naumoski'li efes zamanından beri bir oyuncunun bir takımı bu şekilde coşturduğunu hatırlamıyorum. maçtan sonra akılda kalanlar da 4. periyottaki üstün oyunun yanı sıra mrsiç'in yağdırdığı üçlüklerdir.
  • fenerbahcenin beşiktaşı mrsic sayesinde eze eze yendiği karşılaşma. maçtan önce çok havalara giren beşiktaşlılar da gereken cevabı almışlardır umarım.
  • daha bu maclar oynanmadan once olayla alakali en kisa ve net tanimi yapmis oldugumu farkettigim mac olmustur.

(bkz: fiba avrupa liginde besiktas fenerbahce eslesmesi/@la traviata)

keske fairplay ile alakali da guzel seyler yazabilseydim bu satirlara...
  • taraftarların çıkışında kavga etmek için belgrad kapıda toplandığı polsilerin kavga çıkmasını önelemeye çalıştığı bu kalabalık yüzünden kale kapısından giriş çıkışın güçleştiği taraftarların bir yandan oraya buraya torpil atıp bağırarak karşı takımın taraftarlarına küfür ettiği maçtır.
  • (bkz: silence mpg)
  • türkiye'de spor bitmiştir. iddia ve yarışmacılık bile bir iyi niyet gösterisi kalır, şu maçta salonun haline bakınca.. ben bu maç için, haşmet babaoğlu tadında "basketbol konuşmak istemiyorum" desem, kimin çükünde hangi tülbent uçuşur, hangi tavşan hangi torosa küser bilemem fakat, türkiye'de spor bitmiştir sayın fb tv mağdurları..

bir de bu fb tv olayı var ki, bir fener taraftarı olarak utandım. bütün yayın ekibine, ömer onan'ın kaçırdığı turnikeyi beşiktaş hücumuna denk getirdiğinden dolayı kasti faul çaldım. spikerinin sağır olduğundan şüphe ettim. zira 9500 kişinin ettiği küfürlere kapalı bir kulağı vardı arkadaşın. daha abuğu öyle ana avrat bir ortamda "beşiktaşlılar küfrediyor, ahlaksız bunlar" tavrını ısrarla savunmasıydı zaten. sayın spiker kardeş, bir sen küfretmiyordun orda, o da yayın adabı yüzünden. ama küfretmekten beter saçmalıklar ettin. bir de fener 20 sayı fark atınca, tuttun herkese komik komik methiyeler düzdün. zaten işler iyi gidince etraf tospembe olur değil mi ?

bir de çığırtkan var ki, o daha acaip. bilmem kurallar ne diyor ama, bu kadar müdahil olabilen bir anons adamı fiba salonları içinde var mıdır ? fener'in ses kartı gibiydi, salonun tanrısıydı adam. ne yapıp, ne yapmamaları gerektiğini bağırdı durdu. aslında acaip olan bi sürü tatsız olayın çıkmasını da engelledi yaptığı anonslarla. maç sonunda gördüm ben kendisini. heyula gibi, ızbandut manzumesi gibi birini beklerken, tıknaz ve orta boylu biri olarak ekranlara yansıdı ki, ekranlar bile şaşakaldı, renk tüplerinin dili dışarı fırladı.

gelelim maça;

mrsiç cıvıttı. fener savunma yaptı. beşiktaş baskıya dayanamadı. hepsi bu.

mrsiç bu şekil saçmalamaya devam ederse, doug christie gelse savunamaz kendisini. fener'de bu gazla final oynar diye düşünüyorum.

ama bak türkiye'de spor bitmiş, neye yarar ki bundan kelli ?
  • bu ulke sinirlari icinde bu tip maclarda salona diger takim taraftarinin alinmamasi gerektigini bir kere daha gosteren mactir. ve ayrica mrsic 'yok artik' dedirtmistir... (bkz: oha)
  • fb tv nin tarafsız olması zaten beklenmedigi ama hic degilse gulunc duruma dusmeseydi bari denilen mactır ki 9500 fenerli ana avrat duz giderken spikerin kendi tabiriyle "sayın aziz yıldırıma" kufur edilmesinin ne kadar ayıp oldugundan bahsetmesi tv karsısında bizi guldurmustur.
  • ratko varda adlı gittiği tüm takimlardan kovulan , türkiye'ye neden geldiği belli olmayan sırbistan kökenli basketbolcunun rakibi tahrik etmek için herşeyi yaptiği , taraftara hareket çekip , basketbolculara tekme tokat girip küfürler savurduğu ama son 10 dakikasinda hiç görünmeyip mrsic * şovu izlediği maçtir.
    10bine yakın fenerbahçe taraftari ile bin kadar besiktaslinin takimlarini desteklemeye çalıştığı ama varda gibi gereksiz provakasyon yapan oyuncular yüzünden ara sıra elektiriğin arttığı aziz yıldırımın dahi ilk kez sinirlenip rakip taraftarin üzerine gittiği , fenerbahçe'nin beklenenden çok daha rahat kazanip final four'a uzandiği maç olmuştur.
    maçtan sonra tüm taraftarın mrsiç önünde eğildiği , mrsic'in türk bayrağiyla taraftara koştuğu , taraflı tarafsiz herkesi mrsic fanatiği yapabilecek bir maçti. 37 sayi atan basketbolcu bunun yaninda şova dair ne gerekirse yaparak basketbol dersi vermiş , herkesleri büyülemiştir.
  • basketbol tribünlerine de futbol taraftarının zıplamasıyla küfrün engellenmediğini, objektif olamayacak bir kanaldan maç sunulduğunda ne olduğununun görüldüğü bir maçtı.

ha bir de arada mrsic çıktı, kendince rakip takımı yendi falan. bunlar güzel şeylerdi maç adına.
hesabın var mı? giriş yap