• bjk'li futbolcuları "bu da avrupa maçı" diye kandırmamız gereken maç. ne bileyim, "bunlar aslında as roma" falan demek lazım. zaten uçakla gidilecek, malatya'yı bilen olmaz ya içlerinde..

kandırabilirsek rahat kazanırız. malatyaspor olduğunu anlarlarsa puan kaybı gelecektir.

edit: kandıramadık, anladılar..
  • malatya'da seyirci rekorunun kırıldığı maç olarak şimdiden tarihe geçmiştir. 80 li yıllarda stadımızın koltuksuz halinde maçlara 20-25 bin kişinin geldiği söyleniyordu ama resmi rakam hiç bilinemedi. şimdi yeni stadyumda 27.044 kapasite var ve biletler bitti sayılır.

bu arada beşiktaş'a ayrılan 1352 biletin ışık hızında tükendiğini söylemeye gerek yok. malatya başka şehirlere benzemez gelecek olan taraftarın başımızın üstünde yeri var. gelin şehrimizi gezin, maçınızı rahatça izleyin. zaten taraftar gelen takımları genellikle maçtan sonra alkışlarla uğurlar. hatta geçen maçta adebayor oyundan çıkarken bile alkışladık lan...
  • baştan yazayım: musleraspor. beşiktaş'ın puan kaybetmesine çok sevindim ama...

türkiye'de futbolun katili hakemler kadar anadolu takımında oynayan süper lig'in kaşarlarıdır. istisnasız berabere ya da anadolu takımının önde olduğu galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş maçlarının hepsinde son yarım saat hatta 2. yarı neredeyse top oynanmıyor. nasıl oynansın ki? bu kaşarlar sürekli yerlerde!

yemin ederim beşiktaş'ın bir atağında ceza sahasının köşe önünde kendini bırakan oyuncuyu görünce ben bile "devam et lan tolgay" diye söylendim, beşiktaş atsa üzülmeyecektim. ayıptır lan şu. o kadar kaliteli oyuncular geldi lige, hala her maç bu kaşarlar yerlerde.

şu futbolu güzelleştirmek için artık bir şey yapın lan yeter artık!
  • bizde her şey güllük gülistanlık. gözüküyor. ama işin aslının bununla alakası bile yok.

1 ekim 2017 tarihinden beri şampiyonlar ligi dahil oynadığımız 9 maçtan toplam 3 galibiyet alabildik. ligde ise bu tarihten beri toplam 2 galibiyet görebildik. o meşhur "bu fikstürü şu puanla geçersek sezon biter" dediğimiz fikstürden, küme düşme potasındaki takımlar kadar puan çıkarabildik.

rakiplerimiz de pek kıymetli değil aslında bu sezon. galatasaray biraz formdaymış gibi gözükse de alakaları yok, başakşehir dışında rakip olabilecek kimse yok piyasada. ama liderin 4 puan gerisindeyiz.

malatya maçında da galibiyet çıkaramazsak artık birileri suçlu arasın. futbolcular mı, yoksa lige 2 aydır odaklanamayak teknik ekip mi suçlu bi oturup düşünsünler.

akhisar karşısında %78 topla oynayıp bi frikik bir de penaltı dışında kayda değer pozisyon bulamayan takımın oyun stiline niçin müdahale edilmemiş, niye 90 dakika aynı ceza alanına girmekten aciz oyun oynanmış birileri sorgulasın.

ama biz şimdi bunları yazınca beşikaş düşmanı olduk. öyle ya, her şey güllük güllistanlık, 9 maçta 3 galibiyet de benim uydurmam. iyi günde zaferlere gölge düşürmek istiyorum. kötü günde yazarsam da ayrı bir beşiktaş düşmanı olurum.
  • malatya stadındaki reklamlar beni benden alıyor. maça konsantre olamıyorum.

serseri jeans (e’ler şekilli şüküllü yazılmış), big sie, müjde hastanesi (“müjde! babanız öldü:(“), redman jeans...

sanırsın malatya’nın kayısısı değil jean’i meşhur.

edit: getover jeans *, integral jeans...
  • top mop oynamadığımız maç...

insanı zorla günaha sokuyorlar... sanki şampiyonlar liginde kupayı alacaz...

göstere göstere maç seçtiler...
  • cenk tosun'un yaptığı hareket herhalde hiç bir sportmenlik ahlakına uymaz. bunu savunacak bir insan çıkmaz herhalde.

olay: kalecinin topu alacağı bariz olan ve önünde defans oyuncusu olan pozisyonda, defans oyuncusunu kasıtlı bir şekilde itekleyerek kaleciye çarpmasını sağlamıştır. pozisyonu izlerseniz yüzündeki art niyeti görebilirsiniz.
  • quaresma efendi öyle bir oyundan çıkıyor ki skoru bilmeyen biri beşiktaş'ı 3 farklı önde zanneder.
  • talısca denen sikiğin 10 beşiktaşlı ceza sahasındayken köşeden şut çekmeye çalışıp kaybettiği maç defol git aqq
  • burnunda kanama olan mitrovic oyunu durdurmadan dışarı çıkar ve tedavi olur, burnuna temas gelen adem büyük, oyunu durdurur ve oyuna devam eder. şu karaktersiz hareketleri yapan adamlar, şu ligde para kazanıyor ya çok saçma geliyor. oyun zevkinin içine sıçıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap