• kendi ohalimizi ilan edemediğimiz için muhtemelen laf yiyeceğimiz açıklamalardır.

devlet halkına ben senin maddi kaygını gideriyorum dese zaten kim neden dışarı çıksın ?

25 mart 2020 bilim kurulu tarafından 13:30 da yapılacak toplantı sonrası 19:30 da yapılması beklenen açıklamalardır.
  • yine bomboş bizi kahreden açıklamalar olacaktır.
    gelen kitler nerede? neden bu kadar az test yapılıyor?
    iyileşen var mı? varsa sayısı kaç yada yüzdesini verin en azından.
    self karantina dediniz, biz bunu kendi kendimize nasıl ilan edelim?
    çalışmaya devam ediyoruz bir çoğumuz. bizi neden kimse düşünmüyor? neden devletimiz bize de destek vermiyor?
    biz bu vergiler neden veriyoruz?
    herkes kafasına göre self karantina ilan edemiyor malesef! lütfen bu işe bir dur deyin.
    biz de ölen o birkaç bin insandan biri mi olalım?
  • tatili uzatacaklar.sokağa çıkma yasağı olmaz diye düşünüyorum.
  • dinleyeni sikmelerini temenni eden yazar arkadaş katıldığım olaydır.

cumhurbaşkanı ve damadı yalamayla başlayıp, şöyle birliğiz, böyle dayanışıyoruz, aman dışarı çıkmayın şeklinde gelişip, şerefsiz gazetecilerin danışmanlık kontrolünden geçmiş sorularına verilen aptal cevaplarla sonlanacaktır.

allah hepinizin belasını versin.
  • vefat eden saglikcilardan, hekimlerden de bi bahsetse.
    sadece izmir'de kayiplarimiz oldugunu biliyorum. hem de ciddi sayida. profesorler var yogun bakimda. yarina cikmasi zor. bunlara da bi deginse.
  • geniş bir kitlenin sokağa çıkma yasağı kararını beklediği açıklamalardır.

sabah gözümü komşumuzun koronadan vefat etti haberi ile açtım. ailesi ve çevresi de şu an vaka olarak hastanedeler. bizim aile büyüklerimizin geçtiğimiz 1-2 hafta içinde bu kişiler ile görüşmemesi bizim açımızdan olumlu.

şu an bu virüsü kimlerin taşıdığını bilemiyoruz ve hala işe gidip gelme zorunluluğu olan bir sürü insanımız var. onların tedirginliklerini anlamalı ve bu sese kulak verilmeli artık. insanlar canını düşünüyor bu yüzden sokağa çıkma yasağı gelsin istiyor. kendi ohalini ilan edemeyen bir sürü kişi var. neden bunlara kulak verilmiyor.

edit: bu süreçte kameralar karşısında olan sağlık bakanı fahrettin koca'dır. ben başka birisini görmedim. sokağa çıkma yasağına karar verdim demesini beklemiyorum. iç işleri bakanının talimatı ile bu kararı pekala açıklayabilir.
  • geçen seferki açıklama gibi olursa yine hikaye anlatacağı açıklamalardır.

tüm gelişmiş devletler bir şekilde sokaga çıkma yasagi ilan ediyor, verileri düzgünce paylaşıyor. biz de ise ne sokağa çıkma yasağı var, ne de veriler düzgün..

günde 3000 testle olmaz bu iş. 90 milyonluk ülkede günde 3000 test ne yaw?

hangi ilde kaç hasta var bilemiyoruz. iyileşen kaç kişi var bilemiyoruz. ölenler kim, bilemiyoruz.

arkadaş, adam ölmüş zaten. hasta gizliliği de yok artik. covid-19 öyle ayıp bir hastalık da değil, belli ki bu yönetim eksikliği ile hepimiz de geçireceğiz. ölüler neden açıklanmıyor? bilsek ya hangi ilde kaç kişi öldü?

süreç gerçekten saldım çayıra mevlam kayıra şeklinde yürütülüyor.. denemesi bedava, türkiye'de herhangi bir ilin ana caddesine bir gidin resim cekin. sokağa çıkıp birarada olan yığınla insan göreceksiniz.

insanların izole edemedikten sonra bu işle baş ediyorum demeyin.

geçen sefer hikaye anlattı. bu sefer de aynı hikayeyi anlatacak gibi .
  • bu sefer de kendi sokağa çıkma yasağımızı kendimizin uygulayacağını içereceğini düşündüğüm konuşma olacaktır.
  • başlarda süreci çok iyi yönettiğini düşünüyordum ama gelinen noktada çok net görülüyor ki yanılmışım. o yüzden vereceği rakamlar hariç söyledikleri önemli değil. çünkü önemli bir karar verilecekse bunu kendi veremez, bir yerlerden icazet alması gerekir.
  • herkes bildiğini okusun dedi iste. daha ne açıklaması yapıyor? biz kayıplarımızı twitterdan takıp ederiz. yüzünüzü eskitmeyin bakanım. biz kendimiz hallediyoruz nasılsa.

edit: evleri bıraktık artık herkes kendi odasında karantinaya girmeli şeklinde düzenleme yapmıştır. çalışanlarla ilgili soruları yanıtsız bırakmıştır. tırnağı olan basını kasır diyor yani..
hesabın var mı? giriş yap