• türkçe rapi eroinman makak maymunları ele geçirdi bu adamların kavgası yüzünden. umarım artık araları düzelir de kaliteli rap müzikler dinleriz.

edit:
    anket için:
    (bkz: #139248481).
  • ceza'nın med cezir albümünün 20. yıl dönümü vesilesiyle attığı tweet'te albümün prodüktörlüğünü yapan dj mic check'e * selam çakması ve ardından sagopa kajmer'in bu tweet'i beğenip retweet etmesi ile gerçekleşen yakınlaşma.
    eski günler hatırına yapılmış bir centilmenlik olarak mı kalır yoksa ikilinin barışmasıyla mı sonuçlanır bilinmez.
  • 20 yıl önceki dj miccheck'a selam çakmış. herhangi bir yakınlaşma olacağını sanmıyorum. sago artık dj miccheck değil, ceza da medcezir dönemindeki ceza değil.

carteli insanlar 15 sene bekledi, geri döndüklerinde daha da unutuldular. bazı şeylerin büyüleri onlar ayrı kaldıkça güzel.
  • ortam keko rapçilere kaldı. bir feat gelirse piyasa parazitlerden kurtulur.
  • birisi adım atsın da barışalım diye bekleyen adamların senelerdir adım atmadıkları için küs kaldıklarını gösterir bize.

bir tivite bakıyormuş oysa
  • la olum siz yine yakınlaşma demeyin böyle bi günde. ortalık karışık. birlik sinyali vesaire diyin.
  • "beni devirmek çok kolaysa tarihinden adımı sil" sagopa kajmer, kır kalbini ver elime.
    nedense bu diss parçasını hatırlatmıştır. beraber bir parça yapsalar ne muazzam olur. gençliğimizi hatırlarız.
  • alenen reyting amaçlı bir yakınlaşmadır. zamanında sagopa, ceza ve fuatın da içinde bulunduğu biz rapin 4 temel taşıyız tarzı bir tweet atmıştı. şimdi de ceza aynı "fav", "reyting" amaçlı naneyi yiyor. ikisi de rap kariyerlerinin büyük bölümünü birbirini boklayarak ve hatta fanlarına da boklatarak geçirmiş hem dinleyicileri hem de sonraki nesil rapçileri bölmüşlerdir. bugün hala 10 sene önceye dönsem tutardım sagopanın tarafını diyen rapçiler var, neden? çünkü kendileri bu bölünmeyi istedi.

şimdi de hiç bir şey olmamış gibi yalandan samimi laflar koymasınlar ortaya. zira şarkılarında hala birbirlerine yaptığı göndermeleri biliyoruz. daha son albümde sagopa lolipop yalatıyordu çocuğa, ceza bir şarkısında storyde k*ç yerine sen de yala lolipop dediği kısmı da rastgele paylaşmadı. milletin aklıyla dalga geçen rapi ileri taşımak yerine birbirlerinin rekabeti arasında sıkıştıran 2 tane oldschool mcsiniz sadece.

ikiniz de güya üstatlığınızla aa ezhel, şehinşah, fero, khontkar vb. çocuklar çıkmış bunlar bizi geçiyor diye bir yerleriniz yandığı için yanladınız. önceki jenerasyona destek, rap'e destekten değil. ekmeğinizi korumak ve pastanız elden gidiyor telaşı sadece. ha bir de başarıyı dinlenme sayısından ibaret gördüğünüz için bu eylemleriniz gayet normal. madem bu kadar iyilik meleğisiniz, rape gönül verenlersiniz yapsanıza kanove ile baneva ile impala ile bir şarkı. anca röportajda 10 saniyeliğine o da iyi çocuk dersiniz.

sonuç olarak joker'in dediği gibi "desteklemediğiniz herkes 100 milyon dinlendiğinde veliahtınız oldu" ikiniz de fuatın f'si değilsiniz. asla da olamadınız, olamayacaksınız da.
  • inanmayacaksınız ama tam da ceza ile sagopa 'nin efsane neyim varki'sini dinlerken denk geldiğim haber. inşallah diyorum, inşallah.
  • astrolojik olarak senede bir iki gerçekleşir
    bu dönemlerde
    lirikten disse flowdan basa donaaat
hesabın var mı? giriş yap