• haber sitelerine düşmeye başlayan takvim. sokağa çıkma yasaklarının kalkacağı, yaşlı ve çocukların dışarı çıkmalarının serbest olacağı, seyahat yasaklarının kalkacağı konuşuluyor
    kaynak:
    maalesef sabah

milliyet

bizi daha beter hale getirecek gibi duran takvim.
    edit: teyit.org yalanlamış. buradan
  • tüm gün whatsapp ta da dönen haber. ne kadar doğru muamma.

bunun yanında bu denli normalleşmek doğru bir hareket mi bilemedim. ilk günlerde 30 vaka varken camdan kafamızı dışarı çıkaramıyorduk. şimdi vakalarımız 900'ün üzerinde ve normalleşmeye geçiyoruz. deneyelim bakalım neler olacak gibi bir düşünceyle yapılmış bir karar değildir inşallah. ve evet normalleşmeye dönmeyi istiyorum bir yandan da tedirginlikte yok değil.
  • vaktinde mart ayı gibi 15 günlük sokağa çıkma yasağını koyup ülkeye giriş çıkışı kapatacaktık. sonra ne nisanda ne mayısta hiçbir önleme gerek kalmayacaktı. sakız gibi uzattılar. bir şeye de yaramadı hala ölü veriyoruz.
  • bu takvime göre yarın kalkması planan 13 büyükşehirdeki giriş-çıkış yasakları çoğunda hali hazırda kalktı.
    başka da bir şey söylemiyorum.
  • salgın bitmiş gibi davranılan takvim.
  • (bkz: clickbait)
  • denize ne zaman girebilecegiz ya?
  • olması gerekendir. maske ve sosyal mesafe ile devam. adamlar ligleri açtı, hollanda okulları açtı biz hala sokağa çıkmayalım.
  • üst edit: bu haberin asılsız olduğunu belirtmek için üçüncüye editliyorum ama hala mesaj atmaya devam ediyorlar "bu liste yalan" diye. ne diyeyim ki...

bu yalan haberi bile yazamayan, hazırlayamayan, anlamayan gazetecilerin, buraya taşıyan eşeklerden bir tanesinin bile kronolojik sıralama yapmadığı takvim.

bir okuyorsun haziran, devam ediyorsun temmuz, sonra tekrar haziran.

sizin okutan hocaların, size imkan sağlayan ebeveynlerin...

alın size düzgün alfabetik ve kronolojik liste, yapmak 2 dakikamı almadı. haberciler kopyalayabilir, saygısız herifler:

- 27 mayıs: 13 şehirde giriş-çıkış yasağı kaldırılacak.

- 27 mayıs: 20 yaş altı ve 65 yaş üstü yasağı kaldırılacak.

- 1 haziran: 20.000 öğretmen alımı yapılacak.

- 1 haziran: hastaneler kademeli olarak normal düzenine dönecek.

1 haziran: kapasitenin %25'ini aşmamak şartıyla nikah salonları açılacak.

- 1 haziran: otel, club, çay bahçeleri, dernek lokalleri, yüzme havuzları, spor merkezi tesisleri açılacak.

- 1 haziran: sokağa çıkma yasağı kaldırılacak.

- 12 haziran: cuma namazları cami dışında açık alanlarda kılınacak.

- 12 haziran: normal namazlar, mesafeyi korumak ve maske takmak koşuluyla camilerde kılınacak.

-15 haziran: engelli idari izinli idari personel, kademeli olarak işbaşı yapacak

- 15 haziran: öğrenci yurtları açılacak

- 15 haziran: piknik alanları açılacak.

- 15 haziran: sınır kapıları açılacak.

-1 eylül: toplantı, konferans ve kokteyl benzeir etkinilkler; açık büfe olmaksızın, maskeli katılım şartı ile başlatılabilecek
hesabın var mı? giriş yap