• kazanacağınız maçı, atlayacağınız turu sikeyim ben hastaneye gidiyorum.
  • müslüman renktaşlarım için;

bismillahirrahmanirrahim

eeeeey göğü mavi, ağacı yeşil, geceyi karanlık, gündüzü aydınlık yaratan; demba ba'ya can veren, töre'yi bize bağışlayan yüce rabbim.

ingiliz köpeklerini yeşil çimenlere gömmeyi, kahırdan ağlatmayı tüm ümmeti mümine nasip eyle ya rabbi.

ey gücü her şeye yeten yüce rabbim, sen olimpiyat stadını ingiliz gavurlarına cehennem et, maç sonunda göz yaşlarıyla evlerine dönmelerini takdir eyle, evlerine ateşler sal.

göklerin, yerin ve ikisi arasındakilerin rabbi, yolu yolun olan demba ba'ya gol sonrası sana secde etmeyi nasip et. töre'ye çalım attır, attığını tuttur, tüm takıma pür dikkat konsantrasyon, tam saha pres, hatasız paslaşma, jeneriklik gol pozisyonları takdir et.

mülkün sahibi ve hâkimi rabbim, sen kartallarımın rüzgârına rüzgâr kat, taraftar kardeşlerime güç ver, damir skomina'ya doğruları göster, beşiktaş'ıma hak yolunda penaltılar nasip et, o penaltıları gole çevirmeyi takdir eyle, bilic'in yüzünü güldür.

ey kerîm ve lütufkâr rabbim, sen bizi son dakika gollerinden, çıkarken kaptırılan toplardan koru.

ahkemü'l-hâkîmîn, sen bizi liverpool 50 tane atacak diyen renklilere, ite, köpeğe, şikecilere rezil etme.

bu duamızı kabul eyle ya rabbi! (amin)

ateist renktaşlarım için;

eyyy sürekli genişleyen evren, ey milyarlarca yıldızıyla, yıldız sistemiyle, çoklu yörüngeli gök taşlarıyla bizi ufacık hissettiren, demba ba'yı her yeriyle gol atacak şekilde evrimleştiren kozmos.

liverpool'u elemeyi başka paralel bir evrene bırakma, bu evrende mümkün kıl.

ey dünya hayatına 150 milyon yıl hâkim olmuş dinozorları yeryüzünden silen kozmos, sen olimpiyat stadını kırmızı şeytanlar için kara deliğe çevir.

varlığının ucu bucağı, sınırı olmayan, satürn'ü halkalarla güzelleştiren kozmos, bilic'in beresini öne eğme, demba ba'ya sağ ayağıyla sola çektir, sol ayağıyla köşeye vurdur, töre'ye pozisyon buldur, biz beşiktaşlıları kanser etme.

görebildiğimiz sınırı 14 milyar ışık yılı, tahmini çapı 93 milyar ışık yılı olan evren, sen bizi düşmanlarımızın kötü enerjisinden, kontra ataklardan, haksız penaltılardan, son dakika gollerinden koru.

ey iki hidrojen bir oksijeni yaşama çeviren kainat, sevmek için sevmedik ama sen bizi sevindir. bizi sevinçten ağlat. gururdan ağlat.

kozmik bağlantılarını gönlümüze göre kur koca evren. (entropin az olsun)

vurduğun gol, yediğin ofsayt olsun. güldür yüzümüzü beşiktaş!
  • "o direk bana gireydi ama o top gol olaydı yarabbim!!"
  • ofise gitmem gerektiği için evden 90. dakika sonunda çıktım. telefonda açtım maçı, bindim otobüse. arkamdan maçı izlemeye çalışan 4-5 eleman "abi kulaklığı çıkar da biz de duyak yea" dedi; çıkardım hep birlikte izlemeye başladık.

uzatmalar bitti, penaltılara geçildi, otobüste herkes omuz omuza resmen. ooooo çekenler, oleey diye bağıran ablalar falan :) neyse tam son penaltıyı çekecek eleman topun başına geldi, o sırada karşımda duran ve telefonla konuşan genç "aldı beşiktaş maçı yea, size gecikmeli geliyor, kaçırdı son adam" dedi.

yemin ediyorum ben şu ülke gündeminden yorulmuşluğumla son zamanlarda hiç bu kadar sinirlenemedim. adamı otobüscek sikiverecektik de o sırada eleman golü hakkaten kaçırınca unuttuk pezevengi laay laay laay diye zıplamaya başladık. kavacıktan levente kadar beşiktaş marşları söylendi bir allahın kulunun da yüzünde rahatsız olur bir ifade yoktu.

ben de büyük bir keyifle söyledim o marşları bir galatasaraylı olarak.

teşekkürler beşiktaş, şu bok çukuruna dönen ülkede yüzümüzü güldürdün. allah yolun geri kalanında yar ve yardımcınız olsun...
  • başından beri saat 22.00 de bildiğim maçtı. tam o saatte uçağa bineceğimden tüm gün hayıflanıp durdum allah kahretsin keşke promosyon bilet almayaydım diye ama işi ucuza kapattığım içinde içten içe seviniyordum. neyse saat 8.30 gibi havaalanına geldim oturiyimde bir çay içeyim diye ordaki bir kafeye yönelmişken ana birde ne göreyim maç başlamış çay geldi gitti derken uçağa binecekler kapıya beyleer anonsu yapıldı e tabi bende tıpış tıpış kalktım ama telefondan izlemeye devam ediyorum. velasıl yerime oturmamla tolgayın döşemesinin bir olmasıyla beraber ilk binen olmam hasebiyle etrafımda kimse olmadığından goooaaeeel diye çığırdım hostesle gözgöze gelince montumu çıkarıp kafamın üstüne örterek izlemeye devam ettim.
    hostes gelip beyefendi kalkışa hazırlanıyoruz ve çıkış kapısında oturuyorsunuz.. sırtınızın arkasındaki çantayı ve eliyle yeri göstererek( mont yere düşmüş haberim yok) montunuzu yukarıdaki ceplere koymanız gerekiyor, telefonunuzuda kapatırsanız seviniriz deyip beni bozunca öhöm diyerek silkelendim ve kendime geldim dediklerini harfiyen yerine getirdim.
    uçak kalkmış aheste aheste türbülansa girerken bendeki maç ne oldu heyecanıyla birlikte avuç içlerim tterleme aşamasını geçip çeşmeye dönmek üzereydi ki kaptanın "sayın yolcularımız sevindirici bir haber veriyim beşiktaşımız penaltılar sonucu bir üst tura çıktı " demesiyle beraber uçakta bir alkış tufanı koptu be tempolu alkışlarla birlikte uçak uçak değil adeta bir tavernaya dönüştü. sonrası malumunuz hostesler geldi krem şantileri sıkmaya başladılar soyunduk vs. vs. tebrikler beşiktaşım.

not: fenerbahçeliyim.
  • 5 yasindaki kizim sayesinde kazandigimiz mac. aksam besiktas var kizim cizgi film izlemeyecegiz deyince "dur o zaman allahima soyleyim" deyip acti minik ellerini "allahim besiktas cok kossun yuppen (lutfen) bi kazanalim" diye dua etti. cok kostuk cok inandik ve hakettik.
  • artık işemeye gidebiliriz. tutmayın küçük enişteyi.
  • birinin şu, bu seneye ait premier league tablomuzu düzeltmesi lazım. malum birini daha tokatladık. elenene veya kupayı kaldırana
    kadar ingiliz çekmeyen terbiyesizdir lan.

kara tren opare'ye

bizim oğlan franco'ya

beşiktaş'ın çocuğu necip'e

çakma buffon cenk'e

allahın islamiyeti pekiştirmesi için türkler'e yolladığı demba ba'ya

herkes antrenman yaparken youtube'dan zidane diye aratan tolgay'a

gamsız sosa'ya

balotelli irisine bile gider yapabilecek koca yürek veli'ye

böbreğimi veririm topu vermem diyen atiba'ya

yeni atom karınca töre'ye

100 bilmem kaçıncı dakşkada pisişik manyaklar gibi koşan olcay'a

defans-ofans çipinin kodu türk mühendisler tarafından kırılarak geliştirilen serdar2015'e

ve bu geminin kaptanı bilic'e teşekkürler..
  • " uzun adam ölmüş gibi sevindim " kadıköy'de dükkkanında fb bayrağı asılı esnaf.
  • helal olsun lan! ne goodbye'ı ercan taner, ananın amına kadar yolun var liverpool ve balotelli. tebrikler beşiktaş.
hesabın var mı? giriş yap