• sene 2019. uzun bir süre sonra bir sabah kahvaltısında, bir sabah kuşağı programına denk geldim. programda başlıkta ismi geçen kişi şunu söyledi. " fasulye pahalıysa yemeyin kardeşim. daha ucuz birşey yeyin. söylenmeyin. en azından kafamızda savaş uçağı gezmiyor, aza şükretmeyi bilmiyorlar. " dedi. öyle bir hale gelmiş ki ülkem, seray sever geçim sıkıntısı yaşayanlara ve işsizlere önerilerde bulunuyor.

(bkz: https://youtu.be/vm5e2bssc_m)
  • bir sabah programı izleyelim dedik denk geldiğimiz şeye bak. tuzu kuru olmak böyle bir şey demek ki. daha sonra tepkilere cevap vereyim derken daha da saçmaladı. mesela soğan pahalıysa başka şey yiyecekmişsiniz.
  • bu yüzden bir magazin programında söyledi. seray sever o.

tanım: çok skandal olmayan olay. veya skandal ama biz skandal olaylara alıştık. bilemiyorum...
  • tv ekranında işsiz ve geçim sıkıntısı yaşayan insanlara çözüm önerisi sunmuş, halkı alternatif besin arayışlarına teşvik etmiştir.

"fasulye pahalıysa pahalı, yemeyin. daha ucuz bişey yiyin. söylenmeyin!"

bir tavsiye de benden b sınıfı kaşarlar da iyice ucuzladı...
  • eski ünlüler gündemden düştükten sonra neden gündeme gelmek için saçmalamaya başlıyor. sanatıyla yaptığı işlerle gündeme gelemeyen herkes saçmalama modunu açık bırakıyor.
  • gene başkasının sesinden albüm çıkardı sandım.
  • bence de seraycığım pasta yiyelim biz.
  • dinlediğim zaman beynimden vurulmuşa dönüp aniden tv yi kapattım, ne ara insanlar böyle boş konuşmayı marifet sandı? allah akılversin. çaresizliğin parasızlığın ne demek olduğunu bilmeyen ünlümsütırak insanın beyanı.
  • skandal olması için beklenmeyecek birinden bu sözlerin sarfedilmesi gerekir. o yüzden skandal değildir. seray severin sanata, toplumu bugüne kadar katkısı var mı?
  • boğaziçi üniversitesi ekonomi bölümünden mezun bir ünlüye ait sözler.
    "şükret" teorisi.
309 entry daha
hesabın var mı? giriş yap