• saat 01:30 civarlarında balat'ta asayiş polis birimine bağlı bir polis otosunun çevirmiş olduğu taksi şoförüne dayak atması olayıdır.

taksiyi durduran polis taksiciyi aşağıya indirir, aralarında bir konuşma geçer sonrasında taksici trafik polisi değilsiniz der bu kısmını duydum ben ki taksici haklıydı polisler asayiş birimine bağlılardı. sonrasında üç polisten birisi taksicinin kafasına durup dururken yumruk atar ve tokat atmaya başlar, diğer arkadaşları ayırmaya çalışırken bu polis tekme atmaya devam eder. tam o sırada biz ve bir kaç kişi aşağıya iner ancak sanki mahalle kavgasına yetişirmişcesine başka bir polis aracı gelir. orada olan hiçbir insan müdahale edemez taksici tartaklanarak arabasına bindirilir ve yoluna devam eder. ancak giderken arabasının camını açar ve şu lafı der "teröriste gelince kaçarsınız, bize gelince vurursunuz taksiciyiz ya biz".

etrafta olan hiçbir insan polislere bir şey diyemez çünkü bunu yapan polisler bence terörist kadar tehlikelidir hiç kimse hatta kanun bile onlardan güçlü değildir. video çekmeyi akıl edemedim ancak sinirden elim ayağım titrerken bunu yapanların plakasını alabildim bununla ne yapabilirim hiç bilmiyorum. ne yapmam gerektiği konusunda yardım edebilecek olan varsa çok mutlu olurum çünkü vicdanım çok sızlıyor.

edit: temmuz değil ağustos olması gerekiyor, sinirden ne ay kalmış ne başka bir şey.

edit2: 34a80163 bunu yapan polislerin aracının plakası.

edit3: ispiyonlamışlar ama kimse kusura bakmasın kafasına göre adam döven, silah çekip vuran polis benim için terörist kadar tehlikelidir. ben genelleme yapmıyorum sadece bunu yapan polisler olduğundan bahsediyorum.

edit4: ayrıca bu entryi girmemden sonra beni seri eksi oylayan arkadaş, umarım sen veya ailenden biri bir gün o taksicinin durumuna düşmez.

yıllar sonra gelen edit: çok isterdim gerçekten o polisi bulduk ve gerekeni yaptık demeyi o yüzden söylüyorum.
  • artık bunda bir gariplik yok ki; mevcut şartlarda haber olabilmesi için ''taksicinin polisi dövmesi'' gerekirdi.

(bkz: insanın köpeği ısırması haberdir)
  • sorguladığı kadına tecavüz eden bir grup polisin hakim karşısında, zevk için değil görev için yaptık demesinden sonra hiç şaşırmadığım eylem. vatandaşı görevi gereği sikip ırzına geçen bir asayiş anlayışının bireylerle karşılaşması elbet pek iç açıcı olmayacaktır.

totoliter rejimlerde bu hep böyledir vatandaş devlet anlaşmazlığında hep bir orantısız güç kullanımı vardır, ancak bu orantısız güç kullanımı sürekli devlet lehine legalize edilir. sahi totaliter rejim demişken burdan kanzuk'a da selam etmemek olmaz.
  • türkiye'de yaşadığımız gerçeğini tekrar yüzümüze tokat gibi çarpan olay. artık, 30 yıldır teröre kurban giden şehitlerimiz normalmiş gibi geliyor. bu olaya da şaşırılacak pek bir şey yok. haşlanma sürecindeki kurbağa gibiyiz.
  • taksicinin polise verdiği tarihi ayar adlı başlığa gebe bir olaydır
  • sabahin 6:45inde beni delirtmis olaydir. ailemden birinin bu olayi yasadigini dusunuyorum da bu bile isguzar polisler icin"allah belasini versin topunun" demeye yetiyor.
    hayir zor durumda kaldigimizda kosmam gereken yere yani bir polis karakoluna ölsem gitmem. allah korusun sikerler falan. cunku malum onlar polisligi uniformali zorbalik zannediyorlar.
  • taksici denen adamlarin %99'unu sevmem, polisten maalesef korkarim, cekinirim. guvenmem gereken adamdan neden korkuyorum, normalde garip tabi ama burasi da normal bir yer degil.
    korktugum adamin nefret ettigim adami dovdugu olaydir ozetle. ah diyorum gokten bir isik inse, bu dayaga curet edenler, kendisini cezalandirici sananlar guzel bir ceza alsa, ibret olsa aleme. sonra da bu taksici milleti adam olsa, beni levent'ten besiktas'a gotururken ortakoy uzerinden goturup sikmeye kalkmasalar vs vs.
    once hangisi duzelsin dersen cevap belli zaten, aynen yukaridaki sirada olsun lutfen, dinimiz, amin.
  • taskinlikliklari gunden gune fantastik boyutlara ulasan yeniceri ogaci'nin orta halli marifetlerinden biri.. yakinda sahipleri kendilerinden sikilip yeni bi ordu kurma arayisina girdiginde tipki yeniceri ocagi orneginde oldugu gibi, bunlar da ayaklanir, olan yine zavalli vatandasa olur.
hesabın var mı? giriş yap