• şu adresten görülebilecek katalogdur. iyi eğlenceler.
  • 1 ay sonra alışveriş yapma imkanı bulacağım market.
  • yana doğru kaydırdığınızda 31 sayfa olan katalogtur.
    (#117520442)
  • lg çamaşır makinesinin 390 euroya satıldığı, paranın harca harca bitmeyeceği katalogtur.
  • almanya’daki lidl ın yunanistan’daki lidl dan ucuz olduğunu gözler önüne seren katalog.
    asgari ücret 3 katı ama ürünler daha ucuz ve satıcı da aynı firma, yazık.

türkiye ile karşılaştırmaya girmiyorum bile.

edit: 2 konuda epey mesaj geldi, eklemek yapmak isterim.

1. lidl'ın ürünleri almanya'dan dağıtıldığı için daha ucuz olduğu bildirildi. genel olarak lojistik masrafı nedeni ile katılıyor olsam da, yunanistan'da üretilen plomari'nin (uzo), buradan çok daha ucuz olmasını hala kafam almıyor. ve bizimkisi gibi ülkeler hariç, özellikle avrupa içinde maaş farkları belliyken, gelirin daha düşük olduğu ülkelerde ürünlerin daha pahalıya satılıyor olması aşşşşırı mantıklı bir durum değil.

2. aldığım bilgiye göre almanya'da net asgari ücret, yani vergiden sonra 1100 eur imiş. şu an bildiğim kadarı ile yunanistan'da asgari ücret vergiden sonra 650 eur gibi bir miktara denk geliyor, bu durumda neredeyse iki katı demek daha doğru olur. kendime diss: yalnız bu ifade bana biraz abartılı gibi geldi.
  • gençliğimin elimden kayıp gitmesine üzülüyorum.
    ağlamıyorum gözüme 5 birim milyar milyonluk sütyen kaçtı.
  • ne kadar pahalı bir yaşam sürdüğümüzü bir kez daha yüzümüze vuran entari oldu
  • lagavulini hep edekadan aldığım için ilgimi çekmeyen katalogtur.

birazdan buraya birimciler ve itiraz edenler gelecek, buralar hep küfür ve aşağılama dolacak...

sayet uygulamayı kullanırsanız merak ettiğiniz ürünleri alarm kurarak kaçırmazsınız.

kauf.da ve marktguru uygulamalarını kurarak daha fazla kataloğa yelken açabilir ve daha fazla sikko almanya başlığı açabilirsiniz*

edi: bazen bazi elektronik ürünler az geldigi için hemen biter. o zaman kasadan alacağınız bir kod ile online mağazasından sipariş edebilir, ayağınıza kadar getirtebilirsiniz. türkiye'de fakir marketi diye geçer lidl..
  • alkol falan geçtim ulan peynir bile daha mı ucuz olur arkadaş. karşılaştırmayı hatta abarttım kurla falan çarpıyorum.
    bizim alım gücümüzün olmadığını tekrar gözler önüne serdiler ama bence bu hep dış minnakların işi bizi kıskandıklarından dolayı zararına satış yapıyorlar kesin.
  • eskiden meyve sebze türkiye’de daha ucuz diye övünürdük şimdi onlar bile bizden daha ucuza alıyor. lan adamlar bizim ürettiğimizi ithal edip üzerine daha ucuza yiyor. yatacak yeriniz yok tüp beyinliler. topunuzun amk.
hesabın var mı? giriş yap