• diyanet işleri başkanı ali erbaş'ın, çocukların kuran kurslarına gönderilmesi gerektiği konusundaki çağrısıdır. çocukları birer araptapar gibi yetiştirince kalkınacağımızı falan sanıyor ahaha

--- spoiler ---
    4-6 yaş kur'an kurslarımıza ne kadar çok evladımız gelirse, istikbalimiz o kadar aydınlık olacaktır inşaallaaah.
    --- spoiler ---

4 yaşındaki çocuğun ne arap tanrısıyla, ne de tecavüzcü yuvası kuran kurslarında işi yok ali. yallah arabistan'a. git orada ara malzemeyi.

kaynak
    video
  • londra’dan ev aldığını duyduğum diyanet işleri başkanının çağrısıdır.

ek:(bkz: ali erbaş benim diyanet işleri başkanım değil)
  • dini değerlerin öğrenilmesi için güzel bir çağrıdır.

edit: darlık ve bolluğa vurgu yapan hadisi "fiyatları allah belirliyor." diye çarpıtan ok troll sürüsü bunu anlamaz. şu hadisin neresi "fiyatları allah belirliyor." diyor acaba?

“şüphe yok ki fiyatları tayin eden, darlık ve bolluk veren, rızıklandıran ancak allah’tır. ben sizden birinin malına ve canına yapmış olduğum bir haksızlık sebebiyle o kimsenin hakkını benden ister olduğu halde rabbime kavuşmak istemem.”
  • bütün dedelerim, soyum sopum gitti, bende gittim. bi bok olmadığını anladım, benim çocuğum gitmeyecek...
  • meali “oylar düşüyor, hele bu yeni gençlik çok sorguluyor, biz en iyisi ufakken beyinlerini yıkayalım” gibi duruyor.
  • çünkü zihni açılmamış yavrucakları, bedevi masalına inandırmak daha kolay
  • kur'an kursunun istikbale falan etkisi olmadığından bom boş bir çağrıdır.
  • meydan boş nasıl olsa. ali konuşur
  • yeni evi hayırlı olmasın.
    din tacirinin açıklaması.
  • doğru bulduğum çağrıdır. ağaç yaşken eğilir. küçük yaşta islam ahlakıyla yaşayan çocuklar ilerleyen zamanlarda çalmaz, haksızlık yapmaz ve insanlara yardımcı olur.
hesabın var mı? giriş yap