• önsöz : bu yazacaklarımı aktrollükle ilişkilendiren gerizekalıdır.

gelecek istanbul seçiminde ekrem imamoğlu'na oy verecek biri olarak bu yazıyı yazıyorum, çünkü gençliğimizi çalan akp yönetiminden bıkmış durumdayım.

fakat ekrem imamoğlu'na oy vermemin sebebi ekrem imamoğlu'na karşı olan sempatim değil kesinlikle. arkadaşlar bu adamı ciddi anlamda birkaç aydır tanıyoruz. adeta black mirror bölümüyçesine bu adama atatürk diyen, kurtarıcı diyen tipler oldu. inanılmaz başarılı bir pr çalışması ve sosyal medyanın doğru kullanımı sayesinde birileri tarafından başa getirilmeye çalışılan birisi. bu birilerinden kastım sadece "dış güçler" değil, belki yine hayata geçirilmeye çalışılan bir projenin parçası çünkü hdp'nin ekrem imamoğlu'na destek verme sebebini de çok masumane görmüyorum.

kısacası kim, ne, hangi ideoloji olursa olsun körü körüne bağlanmayın arkadaşlar. akp seçmeniyle dalga geçerken bilinçli olarak nitelendirilebilecek bir çoğunuzun benzer bir duruma dönüşmesini görmek üzücü.

ısrarla akp yaftasını yapıştırmaya çalışanlar için zorunlu edit : arkadaşlar demek istediğim tek şey, karşınızdaki insanı sorgulayın, bu kadar basit. bu entrye akp'yi kötüleyen cevaplar vermenin anlamı yok, zira akp'nin elle tutulur hiç bir yanı yok.

hakaret mesajları için edit2 : tek amacım karşılıklı tartışmaktı ve farklı görüşleri duymaktı. yine de karşı görüşlerini doğru biçimde dile getirip belirli açılardan beni ikna eden insanlara teşekkür ederim.

last edit : burada hakaret edenlere orospu çocuğu deme hakkımı kendimde buluyorum çünkü siz akp'den nefret eden insanların muhalefeti sorgulamasını kaldıramayan sığırlarsınız. 1950'lerden bu yana yönetimi halkın seçtiğini sanan (ecevit dönemi hariç) iyimserler için de söylediklerim iddialı olabilir evet fakat bu ülke her zaman dışarıdan yönetildi. dile getirdiklerim sadece bir sorgulamadan ibaret. umarım yanılırım ve umarım her şey çok güzel olur.
  • insanlar 3 ayda evlenme kararı alıyor. sorun bizde onlarda değil.
    sorgulama itaat et.
  • arkadaş şu an beni seçseniz ibb'nin başına, sıfır tecrübem olmasına rağmen mevcut yönetimden bin kat daha iyi yönetirim. cebime para doldurma isteğim yok, tüm gelir gider tablosunu da halkın anlayacağı şekilde aylık olarak yayimlarim.

o yüzden imam olur, ahmet olur... dediklerini yapsın kâfi.
  • (bkz: akp'li değilim ama)

şu şartlar altında ekrem imamoğlu'na oy vermeye niyetlenen, akp'ye karşı olan bir insan klinik derecede zeka geriliğinden mustarip olmadığı sürece böyle laflar etmez, şüpheleri varsa bile seçim sonrasına saklar.
  • siz 3 aydır tanıyorsanız o sizin siyaset cahilliğinizdir. bir önceki dönem bir ilçenin belediye başkanı ve 5 büyük takımdan birinde yöneticilik yapmış, büyük inşaatlar yapmış bir şirketin sahibidir kendisi.
  • bunu sırf imamoğlu’nun üç aylık olmasından dolayı değil, uzun süren gözlemlerimin sonucunda söylüyorum: chp seçmeni ile akp seçmeni arasındaki tek fark; farklı partilere oy veriyor olmaları.
  • 17 senedir güvendiklerinizin yaptıkları da ortada. şu an ülkenin halinden çok memnunum diyen varsa ya babası yandaş müteahhittir ya da ihale kovalayan şirket sahibi.

değişimden korkmayın arkadaşlar, adamın söylediklerini tarafsız şekilde dinleyin, partizanlık yapmadan dinleyin, mantıksız bir şey söylediğini hatırlamıyorum.

zaten hükümetin karın ağrısı sayın imamoğlu’nun kısa sürede bu denli bir gücü arkasına alması ve sempati toplaması oldu. ayrıca her saldırdıklarında, itibarsızlaştırmaya çalıştıklarında daha da güçleniyor.
  • ben güvendim. güvenmeye devam ediyorum. hayatım boyunca da güvenebilirim bunu biliyorum.
  • güven olayının zamana dayandırılması kısmen doğru. söz ve yapılanlar arasındaki tutarı görmek adına. genelde bir iki kalem davranış ve söz kafi gelebilir. fakat insanoğlu yapısı gereği kanmak ister. hayal ettiğine meyil eder ki bu noktada kanmak daha kolay oluyor haliyle. karşımzdakini suçlamak yerine tekrar ettiğimiz davranışları ele almamız lazım. o insanlar zaten öyleydi, bir şekilde alanlarına girdik-giriyoruz. önemli olan hayallerimizde tavanda asılı dururken onların attığı çengellere geçirmemek umutlarımızı. düşer, yara alır, sonra iyileşir tekrar aynı duyguları yaşarız. o hayallere sahip çıkmak bizim elimizde. işin özü süre değil ama o süre zarfında zamanı iyi değerlendirip görmek mühim olan, koşulsuz kapılıp gitmeden.
  • ikna oldum wlla.

ben imamoğlu'na oy vermeyeceğim. kararım kesin. hatta 23 haziran'da istanbul dışında olacağım.
    tabii; istanbul seçmeni olmamamın bunda etkisi büyük. istanbullu olsaydım nı-ha-haha, bütün dilenci kılıklılara karşı ben yapacağımı bilirdim.

sonuç ne olursa olsun; türkiye üzerinde bir güneş doğdu. 23 haziran'da veya sonrasında; ama mutlaka her şey güzel olacak.
hesabın var mı? giriş yap