• ilkokul 4.sınıf türkçesine sahip bir muhabirin özür metni.
  • ona verilen süreyi aştığı için röportajı yarıda kesmişmiş. fırıncının ne dediğini zaten tam anlamamış mış mış. canlı yayın heyecanıymış mış.

özrü kabahatinden büyük bir muhabirin açıklaması.
  • tecrübesizliğime verin demiş ama kırk yıllık dansözlere taş çıkarırcasına kıvırmış.

"işler nasıl çok iyi değil mi?" diye başlayan röportaj nasıl tecrübesizlik amk? bok gibi diyince teşekkür edip kaçmaya çalış.

sonra tecrübesizim.

tecrübesizim diyosun da cin olmadan bizi çarpmaya kalkıyorsun.

yimezler goçum...

he suçladığım sen değilsin. medyacıyım, basın mensubuyum ben diye gezen patronların ve meslektaşların.
  • ulan bu adam nasıl muhabir olmuş. adam türkçe bilmiyor ve bu durum daha büyük bir ayıp.
  • türkiye'de sıradan bir gün... yine sosyal medya adaleti...
  • ben özrünü kabul ediyorum, belli bir süre dinlendirilsin ve sonra işine yoğunlaşsın, diyecektim ki hacı sen tvnet'te başlamışsın haberciliğe senin temelin zayıf.
  • mevcut iktidarın da alt tarafı 2-3 yıllık ömrü kaldı. onlar da insanları konuşturmayarak makamlarına dönüyorlar. konuşabilenleri de içeri atıyorlar ve neticesinde güya mağdur olan gene onlar oluyorlar.

ama artık bu mehmet abiler bu düzenin fişini çekiyor ve çekecek de... az kaldı mücahit bey sabret. senin için de tecrübe edinebileceğin zamanlar gelecek...
  • tecrubesizlikmis, duymamis, anlamamismis, s**tirsin gitsin. yemiyoruz bu yalanlari. cnnturk de iyice rezil olunca bu insanimsiya demis ki git sunu sunu soyle rahatlat bizi. bu da papagan gibi onlari soyluyor iste. malum bir zat da zamaninda uzerindeki elestirilerden kendisini rahatlatmak icin zamaninda 4 bakan feda etmisti de bunlardan biri agzini fazla acip bana ne emredildiyse onu yaptim, bana emir veren de istifa etsin gibisinden birseyler demisti. sonra tabii yedigi papara sonucu cark etmisti orasi ayri. bu arkadasin ozru de cnnturk uzerindeki elestirileri azaltmak icin verilen talimat olarak bana bu olayi animsatti.

biri ozrunu kabul ettim, ekmegiyle oynanmasin yazmis. kesin bunu yazan bir akgottur. onun derdi de tapindiklarinin kirli duzeni cok ortaya cikmamasi oldugu icin onun sozunun de degeri yoktur. onu gecersek serefiyle para kazanan birinin ekmeginden olmasini asla istemem. ancak gazetecilik meslegine, halkina bu derece ihanet eden boyle bir tipin aldigi maas zaten helal degildir. o yuzden ekmeginden olmasi umurumda bile olmaz. ozrunu kabul mabul etmiyorum
  • laf dolambaçlı bir özür metnidir.

istediğiniz her konuda, yaptığınız her hatada bir şeyler yazarak veyahut söyleyerek özür dileyebilirsiniz. asıl önemli olan yapılan yanlışın aksi yönünde bir tavır sergilemek ve bunu göstermektir.

tecrübesizliğini öne süren şahıs, kendi linkedin sayfasında olduğu üzere 6 yıl, 4 aydır muhabirlik yapmaktadır.

çıkarsın aslanlar gibi sokağa, rastgele insanlara sorarsın. ya da siktir et, elinle seç konuşturacağın insanları. ama sorunu olanı da, olmayanı da konuştur.

o zaman inanırım özrüne de, tecrübesizliğine de.
hesabın var mı? giriş yap