• evet sonunda gerçeklerle yüzleşmeye başladık. marketlerde indirimli ürünlerin fiyatları bile dün ve bugün değiştirilen etiketlerle inanılmaz bir noktaya gelmiş durumda. birkaç gün aradan sonra bugün alışveriş yapmak için markete uğramış herkes söylene söylene çıktılar alışveriş yapmadan.

hepimize geçmiş, doğrudan veya dolaylı yoldan sebep olanlara lanet olsun.

sebep olanlar açlıktan sürüm sürüm sürünsün, acılar içinde ölsün, hakkım, geleceğim, ümitlerim haram zıkkım olsun.

edit: biri de gelmiş bana reisi ümmetin kalbinden sökme çabalarımız, reise yaptığımız ekonomik darbe girişimlerinin boşa çıkacağını yazmış.

ben evime salatalık alamıyorum, en son ne zaman dolma yediğimi hatırlamıyorum. yaşarsam 30 sene sonra bina aidatı ederi kadar emekli maaşı alacağımı düşünüp kara kara düşünüyorum. ev alamıyorum, araba alamıyorum, telefonuma bişey olsa borçlanmadan alamıyorum, tatile gidemiyorum, doğalgazı istediğim gibi açamıyorum. ne istiyorsunuz siz bu ülkeden?

edit2: salatalık konusunda gereksiz ajitasyon yapmışım. zaten yazın çıktığı için kışın nasıl yenirmiş ki? evet tam da bu yüzden kasımpaşa pazarında 25lira, marketlerde 30-35lira bandında bulunması çok normal. neyi abartıyoruz ki?

akıllanmayacaklar.
  • 1 senedir çılgın zaten. 1 şubat fiyatların çıldırmış olması, 2 şubat fiyatların çıldırmış olması, 5 şubat fiyatların çıldırmış olması, 15 şubat fiyatların çıldırmış olması, her güne başlık mı açacağız?
  • doları yerinde tutmak için aylık 2-5-4 milyar dolar yakıyorlar.
    bunun bir bedeli var.
  • maaş zamlarını karşılamak için para basıyorlar o da enflasyonu körüklüyor.bu hükümetle bu kadar.
  • kullandığım şampuanın fiyatına baktım şimdi, 99 lira olmuş ve indirimli fiyatı.
    görsel
  • bim'e öylesine girdi hanım dün akşam. 390tl tutmuş alışverişi. dolu bir poşet ürün aldı.
  • 500 gr ekmek
    300 gr zeytin
    1000 gr beyaz peynir
    600 gr kaşar peynir.
    4lü banyo sabunu
    küçük doritos
    1 adet 200 gr pasta
    1 poşet
    1 adet kepekli ekmek 520 gr.

198 türk lirası. alayınızı s.......... selamlıyor güncellemelerinizin a....... alayını......
  • durun daha yeni basladik.

uretmeden tuketmenin bir sınırı olacakti elbet. biz sansimizi çok fazla zorladik.

a partisi c partisi demeden, bu ulkenin temel sorunu bir an once uretim ekonomisine gecis yapmaktir.

aksi halde asfalt kemiren insan haberleri kimseyi sasirtmasin.
  • 16 liralık granola 32, 27lik vitalis 50lere dayanmış. granola da yiyemeyeceğiz.
hesabın var mı? giriş yap