• konser esnasında 40'lı yaşlarında suede hayranı bir çiftle tanıştık. londra'da suede konserinde tanışmışlar, sonrasında dünyanın farklı yerlerindeki tüm konserlerine gitmişler. öyle ki brett'in londra'da sıklıkla gittiği barda kendisiyle tanışıp sohbet etmişler. şimdiye dek böylesine sinerji içinde, birbirlerine böylesi aşkla bakan, aynı zevkleri paylaşan gördüğüm en nadir çiftlerden birisiydi. buradan kendilerine selam ederim, gözlerindeki aşk parıltısı asla sönmesin.
  • beautiful ones ile bis yaptırıldı arkadaş bu konserde, adamlar çıktı gitti, millet hala the beautiful ones, the beautiful ones la la la la la, diye bağırmaya devam etti, geri geldiler tabii, ama everything will flow, filmstar ve tabii beautiful ones ile beni benden almış konser oldu bu konser, ayrıca sağda solda, fonda suede ile fotograf çektiren insanlar da bulunmaktaydı ki ilginç dedirtti ister istemez.
  • hani boyle insan zaman zaman anlamsiz bir hiperaktiviteyle dolar ya*.. "bir sey yapmam lazim.. alisveris mi yapsam yeni guzel bir seyler alirim.. disari cikip icki mi icsem.. x'e telefon mu etsem.. parfumumu mu degistirsem.. tatile mi gitsem ki.. evet evet tatile gideyim ben hemen ayarlayayim.. yuruyerek gideyim ben en iyisi tatile.. en mantiklisi o.." gibisinden.. iste dunku konserden bu yana aynen boyle hissediyorum.. elimi ayagimi nereye koyacagimi bilemiyorum, sabah ise gelirken bir anda aklima konser geldigi ve heyecanlandigim icin yanlislikla bir adimimi hoplayarak attim.. suratimda salak bir gulumseme var, yorgunluktan bayilmak uzereyim ama umrumda bile degil.. dun suede dinledim sahnenin dibinden.. hemen 3-5 metre otemde hayatta en cok sevdigim grup vardi.. brett'e dokundum, elini tuttum.. bagira bagira cok sevdigim o sarkilari soyledim.. o kadar mutluyum ki..

suede'i cok cok cok seviyorum.. nolur boylece devam etsinler.. yeni guzel sarkilar cikartsinlar.. gene gelsinler.. hem buraya gelsinler gene hem ben de gidicem baska ulkelerdeki konserlerine de, kararliyim.. ingiltereye mi gitsem.. belki yolda suede'i gorururum.. veya konserleri falan vardir dur hemen web sitelerine bakayim.. bir sey yapmam lazim.. muzik mi dinlesem.. yok ben en iyisi bir yolunu bulup ingiltereye gideyim.. yuruyerek gideyim hatta.. en mantiklisi o..
  • kız kardeşimi tam bi ergen yapmış konser, brett anderson'nın elini tutmuş, brett'de brett diye geziyor. bir de "yaa bissürü orta yaşlı insan da vardı, heralde gençken dinliyolarmış şimdi nerdeyse 30 olmuşlar" diyor, unutmamalı ki asıl o "orta yaşlı" (ki 30 ne zamandan beri orta yaş oldu, 30'lar bu yüzyılın yeni 20'leri) dediklerinin grubudur suede.
    evde çoluk çocuk sebebiyle öyle sırt çantasını kapıp, konser sıralarında saatlerce bekleyip ön sıralarda saf tutamıyoruz belki ama bizimdir suede, bu böyle biline. zaten ilk nasıl dinlemeye başlamıştın dedim kardeşime, "sen vermiştin ya albümlerini" dedi, ayıp yani...
  • brett anderson'un müthiş performansıyla akıllarda kalan konser.kimine mıy mıy gelen britpop şarkılarını canlı performansla rocknroll kıvamına getirerek sundu.gerçi suede'in her türlü gideri var orası ayrı.özellikle bis yaparak geri geldikten sonra saturday night finalini canlı izleyeceğimi 3-4 sene önce söyleselerdi tepkim net olurdu : " siktir lan! "
  • saatler 21:30'u gösterirken sahne alan suede kelimenin tam anlamıyla one love festival 10 'a damgasını vurdu.
    konser boyunca çılgın eğlendim ama söylemeden edemeyeceğim, ilk andan son ana dek heyecanla the drowners bekledim nafile.
  • harika, mükemmel, ders diye okutulması gereken konserdi. öncelikle birtakım rezil rock'n'coke seyircisinin the tears'a gösterdiği saygısızlıktan sonra türkiye'ye bir daha uğramazlar diye düşünüyordum ama beni utandırdılar, geldiler çarpıcı performanslarını gösterdiler, yaş maş bıdı bıdı diyenlerin de ağzını çok güzel kapattılar. dördüncü defadır suede'i izliyorum ama tartışmasız en şükela performanslarıydı. dır dır konuşmadan hatta neredeyse tek kelime etmeden seyirciyle nasıl iletişime geçileceğine biz şanslı kalabalık şahit olduk. en önde olmanın da şansıyla brett'e dokunduk, daha ne olabilir ki... sonunda kaptığım pena ise gecenin doruk noktasıydı benim için.
    bir daha gelirler mi ki? gelsinler valla gelsinler biz yine çığlık çığlığa i'll sing to the birds who will save my life diye bağıralım...
  • şu yaşımda koca adam halimle sanki buddha 'da eğlenen liseli kızlar gibi eğlendiğim bir konserdi. bu arada bir daha buddha 'da suede şarkılarına tempo tutmam artık.
    ileride gerçekleşmesini hayal ettiğim oasis konserinden (ben tekrar biraraya geleceklerine inananlardanım) bir önceki konser budur. o derece iyiydi. hatta bu gece saati şu zamana kadar izlediğim konserleri gözönüne aldığımda benim için en iyisi bu konser diyebilirim.

(bkz: brett anderson/#24347024)
  • ses sisteminin berbatlığı dışında taptığım bir grubu izlemek mutluluk vericiydi. brett şahaneydi. filmstar'da hep bir ağızdan bütün sevenleri olarak kendimizden geçtik. yine gelsinler..
  • başladığı andan bittiği ana kadar suratımda hiç gitmeyen kocaman bir gülümseme vardı. sürekli 'bu konseri ileride çocuklarıma anlatacağım!' diye geçirdim içimden. brett anderson seyirciyi daha ne kadar memnun edebilirdi, daha ne kadar mutluluktan havalara uçabilirdik bilemiyorum. bir kere çaldıkları her bir parça o kadar özeldi ve her birine eşlik ederken hep bir ağızdan o kadar özel hissettik ki... by the sea ve the wild ones'da brett anderson'un sahnede diz çökerek şarkıları söylemesi ve özellikle by the sea'de gözümden yaş getirecek kadar mükemmel olması her şeyin; filmstar, animal nitrate, can't get enough, saturday night, everything will flow'ta yükselen enerji ve son iki şarkıda new generation ve beautiful ones'ı söylerken seyircinin artık coşkusunun festival alanından çok yukarılara bir yerlere çıkması ve bis için geri döndüklerinde brett anderson'un sahneden inip adeta seyircinin içine karışarak saturday night'ı tekrar ama kesinlikle çok daha başka bir şekilde söylemesi...inanılmazdı, gerçekten inanılmazdı.
hesabın var mı? giriş yap