• ancak akp iktidarında gerçek olabilirdi, oldu da. zira olmayan yerli üretim uçağı seçim öncesinde yine göklere çıkarmayı başarmış olan tek parti akp idi. baktılar bu eyyamları halk çok beğeniyor, 24 km ray ile yurdu demir ağlarla döşediklerini iddia ettiler, ilki çok beğenilince, olmayan uçağı gökyüzüne çıkaranlar bu sefer olmayan rayları yeraltına indirdiler. oysa bakıyorsun karşılarına aldıkları, rakip gördükleri 1920'lerin iktidarı yılda ortalama 180 km ray döşemiş.

şimdi birileri çıkıp diyecek ki "o zamanki raylarla bu zamankiler bir mi? her şey elektronik falan" o zaman ben de diyeceğim ki "be pezevenk, savaştan yeni çıkmış, parası olmayan, iş gücü olmayan, yorgun, bitkin, kafasını kaldırmaya çalışan türkiye cumhuriyeti ile bugünkü türkiye'yi kıyaslamasını biliyorsun ama!?"
  • evet arkadaşım. raylarla donatıldı. ama altı boş menfezler üzerine. insanların canı hiçe sayıldı. kimse yargılanmadı. canlarını yitirenlerin ailelerinden başka.
    pamukovada çok güzel ray yapıldı. o kadar ki üzerinde tren bile durmadı.
    daha yazacak çok şey var ama. neyse.
    selde menfeze çöken yol gibi. 10 santim asfalt dökmeyi yol yapmak sayanlar, rayları yanyana döşemeyi de demir ağla örmek zanneder. git bak bakalım o tren yollarında, üst geçitlerinde, alt geçitlerinde hangi şirketlerin isimleri var.
    çorlu katliamı gibi bir örnek varken, insan olan bu içeriği yazmaktan utanır.
  • ankara- eskişehir, konya-ankara hızlı tren hatları ve muratlı-tekirdağ konvansiyonel hattının türkiyenin içini dışını her yerini sınırlarını bile dolaşabileceğini düşünen malları ortaya çıkarmıştır. örülen ağlar evet 30 kmden fazladır; ama yurdu demir ağlarla da örmemiştir.

burdurdan trenin akp zamanında kaldırıldığını bizzat ben biliyorum. denizli pamukkale ekspresi de açılacak bakalım bi ara. 4 5 yıldır da o kayıp görünmüyor bayadır. afyon izmir tren seferleri de artık söylememe gerek yok kimin zamanında iptal edilmiştir tahmin edebilirsiniz. yine bunlar sadece benim bildiklerim. haydar paşanın enveriyeye kadar 2 yıllığına kapatılması da içlerinde en komik olanı idi ki kalkıp üstüne kendini atatürkle karşılaştırıp yurdu demir ağlarla ördüklerini iddia ettiler.

(bkz: ya sayı saymayı bilmiyor ya da hiç dayak yememiş)
  • vay babam vay. adamlar 10 senedir iktidar. 10 sene, hala 2-3 tren hatti acmayi is gosterebiliyorlar. 10 sene lan! turkiye cumhuriyeti tarihinin %11'i bu adamlarin iktidarinda, basari olarak tekirdag muratli diyorlar, ankara konya-eskisehir diyorlar. sonra bunun az oldugunu kendileri de farkedip "asil raylar yenilendi asil, onlari da saysak var ya aslinda, piuuuu, yuzlerce km, yurdu bastan basa orduk" diyorlar.
    sevgili arkadasim, bu hukumet'in raylari seve seve mi yeniledigini saniyorsun? "lan tabi oyle, sen de bok atmak icin salyalar saciyorsun agzindan" diyeceksin. o pamukovada olenler kim lan o zaman? neden öldü orada insanlar!?
  • teknoloji neydi diye sormak lazim arada
  • (bkz: ören bayan)
  • bir adalet sarayları dikerek adaleti sağlamak değildir.
    -ama akp duble yollar yaptı. öncekiler neden yapmadı?
    - ama demir yollar döşendi. önceliler yapmadı.
    - ama adalet sarayı yapıldı. ne büyük bina görmedin mi

böyle diyen bir seçmene hiçbir şey anlatamıyorsun işte. on yıldan bu yana içinde adalet olmayan adalet sarayları yapıldığını, yolların bizim paramızla yandaşlara üç misli fiyatına yaptırıldığını anlatamıyorsun.
  • var olan demiryolu hatlarının raylarını değiştirmek sayılıyor mu bu akp'nin yaptıkları arasında. hayır herifler büyük ihtimal zaten var olan hatların raylarını değiştirip biz yaptık ettik diyorlardır. o da maliyeti 5 lira olan şey'i 15 lira gösterip yandaş'a ihale ederek.
  • ya bu troller gerçekten inanarak mı yazıyor yoksa analarına sövülmesinden zevk mi alıyor diye merak ettiren entryleri gördüğüm ray yapma hadisesidir.

hat yenilemeyi hat yapma sanan, yenilediği hatta da menfez yapmadan devam edip katliam olunca da hesap vermeyen bir yapı var karşımızda.

yani bunları mozambikte böyle böyle yapmışlar diye anlatsalar hassikomeh lan ordan derdim, hayaldi bizim gerçeğimiz oldu.

tek tesellim herşeyi pervasızca yapmaları, bir şekilde devran dönerse kolayca yargılanabilecek olmaları.
hesabın var mı? giriş yap