• herkesin bayramını kutlar sevgilerimi iletirim.
    bayram, festival veya kutlama adı ne olursa olsun insanların iletişim içinde olmaları, hiç aklına gelmeyen birini arama ihtimali güzel bir olay. insanlar domatesin bile festivalimi yapıyorlar sırf eğlence olsun diye. antipatik buldukları için bize ne bayramdan diyenlere inat kıymetini bilelim.
    gerçekler:
    corona var, kimseye yaklaşmayın, başlatmayın eğlencesine sarılmasına el öpmesine. sayılar çok hızlı artmaya başladı. isteyen açıp whatsapp’tan kutlasın. dikkat etmezsek bir sonraki bayramı bazılarımız bu bayram yüzünden göremeyecek.
    ama maalesef bu insanlara inancım zayıf. 15 güne pik yapar. hiç beklemediğim kişilerden pozitif vaka haberleri almaya başladım.
    sevdiklerinizi gerçekten seviyorsanız uzaktan bayramlaşın.
  • tüm islam aleminin kurban bayramı mübarek olsun.
    büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim. asdfasdf
  • iban gönderin, elimi öpene harçlık verecem.
  • adet yerini bulsun diye kutluyoruz yoksa kaymak tabaka ve durumu iyice olanlar hariç kimsede bayram kutlayacak moral ve para kalmadı.
  • “üstadım” dedim;
    “bayrama ne alayım?”
    dedi;
    “birkaç piri fâniden gönül,
    birkaç çocuktan gülücük,
    alabilirsen birkaç fakirden de duâ al.”

cahit zarifoğlu.

bayramınız mutlu,sağlıklı ve güzel geçsin inşallah.
    iyi bayramlar...
  • onların ne etleri allah’a ulaşır ne de kanları; o’na ulaşacak olan sadece sizin takvânızdır. işte allah onları sizin istifadenize verdi ki size doğru yolu göstermesinden ötürü o’nu tâzimle anasınız. iyilik yolunu tutanları müjdele!

hacc sûresi 37.ayet

iyilerin ve iyilik yapanların bayramını tebrik ediyorum
  • birilerinde boşluk uyandıran özel günler sessiz kutlanmalı.

bu bayram da o bayram değil ama; elbet bir gün...
  • herkesin bayramını canı gönülden kutluyorum.

babamın kurban alacak parası yoktu, beni kes baba dedim. allah inşallah bir koç da benim için indirir.
  • corona sebebiyle hac bitti. toplu katliamın da biteceği gün yakındır.

iyi bayramlar.
  • biraz evvel bi' pikap durdu evin önünde. sütçü.

dandik, eski bi' pikap ve egzozu patlak. kasasında uc kuzucuk bâglanmisti. mee'leşiyorlardi karsilikli... bizim sokagin kedisi de merakla onlara bakıyordu.

"sattım" dedi birilerine sütçü. 1700'e d?di. sahiplerine götürüyormus...

korkudan tirim tirim titriyorlardi kuzucuklar... korkuları veya başka bir şey sikind? değildi sutçunun... oysa onlar da birilerinin çocuğuydu...

büyük bi' ş?y olmazsa bu şon geceleri.

dünya değil de, bu sikimsonik tasarım cok boktan amk...

?k: klavy? bozuk.
hesabın var mı? giriş yap