• bazı güzel duygulardan mahrum kalmıştır..
    imkânı varsa değerlendirsin bence..
  • 30 yaşımda tattım o duyguyu. allah isteyen herkese nasip etsin beyler. 2 yaşına girecek bebe hiç durmuyor evde. baba baba baba ne bu? bu ne? hep soruyor :)
  • baba olduğunu sanan ve ülkenin bu hale gelmesinden sorumlu milyonlarca barzodan yeğ kişidir.
  • böyle boktan bir dünyaya bağlı kalmak istemiyor olabilir.
  • olamamış diyerek bu işin tercih meselesi de olabileceğini tamamen unutmuş yazar beyanı.
  • bir erkeğin özgürlüğü şöyle ölçülebilir. evlilik %40 1 çocuk sahibi olmak %40 özgürlük yitimi demektir. ha bunları yaparsanız pek yalnız kalmazsınız. ve genelde daha mutlu hayat sürersiniz. karar sizin özgürlük mü mutluluk mu?
  • hayatında bazı şeyleri yeni yoluna koymuştur.doğru insanı bulup hayatını kuracaktır . bir çocuğun ne kadar sorumluluk getirdiğinin bilincindedir
  • "sen oldun da atomu mu parçaladın" diye sormak lazım. dünyada yaşayan 7 milyar canlıya bir yenisini daha eklemeye de duygusal anlam katmayın yahu. çoğalmak bakterilerin bile yapabileceği bir iş sonuçta.
  • 35 yaşından sonra olur ya da hiç olmaz "size ne amk" der bu durumlara
  • 1- kısırım
    2- gayim
    3- kedi babası olmak sayılır mı?

yani insan babası olmamak için gereken tüm yeteneklere sahibim.

açıkçası çocuk sahibi olanların çoğu konuda yalan söylediğini düşünüyorum.

ancak geçenlerde çok açık sözlü bir arkadaşımın 2. çocuğu dünyaya geldi. kendisine malumun isteğini yapıp 3'ü yapar mısın demiştim. evet dedi. niye dediğimde ise çocuk çok güzel bir şey ama en güzel yanı bebeklik dönemleri 5 yaştan sonra dertleri çok oluyor ve eğlencesi bitiyor. o yüzden yeni çocuk yaptım dedi. bu bebek de okul çağına gelince 3. yü yapmayı düşünüyor. bir nevi ebeveynlik uyuşturucusu gibi bakıyor çocuk sahibi olmaya.

ben kedim ile mutluyum. sürekli bir bebek sahibi olmak gibi bir şey. tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap