• eski şarkıları kadar olmasa da sago yine yapmış.gün boyu loopa aldım dinliyorum.son zamanlarda çıkan şarkılarına bakarak ilaç gibidir.
  • sagopa kajmer'in adeta "ben buradayım, bir yere gitmedim" dediği şarkısı.

sevdim.

kaç yaşıma kadar dinleyeceğim bu adamı, bilemiyorum. seviyorum.

--- spoiler ---

panda gibi soyu tükeniyor güvenimin.
    --- spoiler ---

ahh benim de...
  • sago'nun son zamanlarda yaptığı en sağlam şarkı olmuş. klibi de güzel.
  • yaşlanıyoruz be sago dediğim ve yıllar sonra sonra dinlediğim nefis şarkısı.

aklıma gelen ilk şey amor fati (bkz: friedrich nietzsche)

(bkz: 1 ocak 2017 sabahı hissedilenler)
  • beatine hayran kaldığım, ancak lirikal olarak beklentimi karşılamayan bir sagopa kajmer yapıtı.
    (klip de efso)
  • dün geceden beri en az 50 defa dinlediğim beatiyle insanı kendinden alan şarkıdır.ben 1 ocakla birlikte albümünde geleceğini sanmıştım ama olsun inşallah o da yakın zamanda gelecek.o albümde kendini farklılaştırmış bir sagopa kajmer bulacağımızı biliyorum.abd de featler beatler yaptılar.beegee den bir şeyler kattı kendisine eminim güzel bir albümün habercisiydi bu klip.

edit:link verememem sorunsalı.
  • sagopa kajmer'in en iyisi benim dedigi bi baska parcasi,basarili bi calisma
  • ilk nakarata kadar kafiyeyle söz yazan çakma rapçileri aratmayan şarkıdır. bu ne lan dedim ciddi ciddi.
    nakarattan sonra gerçek sagopa girmiş şarkıya sanki. durgunluğundan sonra iyi geldi.
  • naber şarkısından sonra çölde vaha gibi gelen şarkıdır.

ama şunu söylemeden edemeyeceğim, lirikalite olarak çok bariz bir kalite düşüşü var. nerede kits deki, pesimist ep 5 deki sözler, nerede şimdiki sözler? arasında bariz farklar, çok basit yazıyor kendi kalitesinde artık. bir röportajında herkes anlasın diye basitleştirdim demişti ama basitleştirme be sago. siz "orda bir kalem buldum, yazdım en zekilere" demiş insanlarsanız.
  • kendini dinleten, güzel bi sagopa kajmer şarkısı. keşke rap olsaymış.
hesabın var mı? giriş yap