• kendilerine sabırlar dilediğim yazarlardır.

ortopedik tabanlık konusu önemli. birincisi; en kalitelisinden alın. ikincisi; botunuzu iki numara büyük alın. (1 değil, 2) tüm bunlara rağmen, ayaklarınızı rahatsız hissediyorsanız tabanlığı çıkarıp atın. ısrar etmeyin tabanlık bazen daha kötü yara yapıyor ayakları. vatka olayına girmeyin. edit: söylediklerim kışlık bot için geçerli.

bi dolu malzeme götürüp kendinize yük yapmayın. bol don ve atletinizin olması baya faydalı ama; özellikle ilk zamanlar çamaşır yıkatıcam diye uğraşmamak büyük lüks.

onun dışındaaa.. bu saatten sonra ben mi gideyim amk.

365. kd'den selamlar *
  • acemi birliği: kastamonu/ jandarma
    usta birliği : hakkari/ il jandarma

hakkari ne amk türk toprağı mı lan ora?

var mı bilgi verebilecek gençler ?
  • sınıf: jandarma
    acemi: burdur
    usta: 20. jandarma sınır tugay komutanlığı, çukurca/hakkari

hakkınızı helal edin arkadaşlar.

şaka şaka çok oldu askerlik yapalı.

adettendir;
    (bkz: bu saatten sonra ben mi gideyim)
  • açıklanmış arkadaşlar. ilk yer bildirimi benden gelsin.

acemi birliği: ankara mamak
    usta birliği: ankara mamak
    sınıf: muhabere

yeşil notu: buraya düşen müzisyen var mı aramızda?

edit: heyecandan türkçeyi unutmuşum. *
  • eğitim birliği: top. ve füze okl. öğr. ve kurslar tb. / ankara polatlı / ankara

kuvvet: kara kuvvetleri komutanlığı

statü: yedek subay

şansıma sıçayım, kısa istedim ya illa uzun gelecek. hayırlısı olsun, bunda da vardır bir hayır. ankara ve yedek subaylık hakkında bilgisi olanlar yeşillendirsin lütfen.

not: sevk belgesinde meslekçi olduğum yazıyor. sivilde kadrolu edebiyat öğretmeniyim, ama sınıfım topçu gözüküyor. bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.
  • hayırlı! tezkereler.
    umarız ülke, döndüklerinde
    gittiklerinden daha aydınlık olur.
  • eğirdir dağ komando okulu buraya gidenler yeşillendirsin :) özellikle uzun dönem çıkanları bekliyorum :)

refüze falan olayım demeyin. muhteşem bir mucizeler zinciri sizi bekliyor. 333. dönem olarak mümkün olsa bir 13 hafta daha isterim. bakınız az önce 6 yıl geçmesine rağmen hala görüştüğümüz 2 arkadaşa whatsapptan "keşke bi kere daha alsalar" yazdım tek cümle ve en son 2 gün önce geyik yapılmıştı bu grupta "keşke" diye döndü. evet hayvan gibi bir zorluk sizi bekliyor. kafanızda kuramayacağınız kadar ama aranızdan bazıları bir daha eskisi gibi olmayacak. o çile bitince hayata bambaşka bakacaksınız. %80 adrenalin bağımlısı olursunuz.
  • 366. kısa dönem olarak 3-5 nöbetinden selam gönderdiğim kişilerdir. çıkın gelin fazla bekletmeyin...
  • ben askerden döneli nerdeyse 5 sene oldu, hala kısa dönem tunceli'ye giden sözlükçü yok. ben kimseye tavsiye veremeyecek miyim lan *

hayırlı tezkereler gençler, benle mi bot bağladınız hııammmınaa *
  • askerlik çok güzel bir yer. arkadaşlar şezlongunuzu almayı unutmayın.
hesabın var mı? giriş yap