şükela:  tümü | bugün
 • beastie boys'un def jam'den '88 yılında ayrılmasından sonra russell simmons'ın beyaz rapper açığını kapatabilmek için piyasaya sürdüğü, iki beyaz bir siyah adamdan oluşan hardcore rap grubu. 92'ye kadar olan süreçte hem şarkılarında russell simmons eziğinin desteğiyle bizim hayvansı çocuklara laf atmışlar, hem de laf yemişler, ama son sözü beastie boys professor booty şarkısında söylemiştir:

  i'm bad ass move your fat ass 'cause you're wack son
  dancin' around like you think you're janet jackson
  thought you could walk on me to get some ground to walk on
  i'll pull the rug out under your ass as i talk on
  i'll take you out like a sniper on a roof
  like an mc at the fever in the dj booth (bkz: lovebug starski)
  with your headphones strapped you're rockin' rewind pause
  tryin' to figure out what you can do to go for yours
  but like the pencil to the paper i got more to come
  one after another you can all get some
  so you better take your time and meditate on your rhyme

  edit: funkychild kardeşimizin uyarısıyla da görüyoruz ki ilk albümleri * iyiymiş bu adamların. zaten russell simmons'ın kışkırtmalarıyla beastie boys'u hedef almışlar aslında bir araya gelmek istiyorlarmış. o yüzden 'hadi bakalım' diyor ve albümlerini dinliyoruz.
 • bir ara beastie boys'a saldırarak suni gündem yaratma ve bu yolla ünlü olma peşinde olduklarını düşünerek sevmediğim gruptu bunlar. sonraları grubun beyaz* üyeleri mc serch ve pete nice, sonraki röportajlarında beastie boys ile çalışmak istediklerini, fakat şanssızlık sonucu tam def jam'le imzaladıkları sırada beastielerin defjam'i terkettiğini ve russell simmons'ın kendilerini beastie boys'a karşı saldırıya geçmeye teşvik ettiğini söylemiştir. son of 3rd bass şarkısında "swarm to the lyrics cause serch is your father/screamin' hey ladies, why bother?" demeleri check your head'deki cevabı almalarına sebep olmuştur. bu saldırı mc hammer ve vanilla ice'a yaptıklarının yanında bir hiçtir, zaten grup 91 civarı dağıldığı için pek büyük bir battle çıkmamıştır.

  ilk albümleri the cactus album çoğu için bir klasik niteliğindedir. the gas face, pop goes the weasel, steppin to the am, brooklyn queens gibi bol sample'lı şarkıları fena değildir. o dönemde the bomb squad, public enemy, marley marl ve prince paul gibilerinin desteğini almak da kolay değildir tabii.