• tanım: koraysporun elinde olmayan bi ürünü satıp, 10 gün sonra siparişinizi iptal ediyoruz diye araması olayı.

korayspordan 25 kasım günü black friday indiriminden faydalanarak 306 liraya, normalde 415 tl olan bir adet adidas superstar sparişi verdim.

bugün(tam 10 gün sonra) korayspordan bir temsilci aradı ve ürünün ellerinde bulunmadığını. istersem sitelerinden 500 tl'ye kadar sitede black friday sonrası kalmış şekilsiz(gümüş, kırmızı, mavi ve büyük numaralı) ayakkabılardan bir ayakkabı alabileceğimi istersem de paramı iade edeceğini söyledi.

bu ayakkabının adidas'ın 1969'dan beri ürettiği bir model olduğunu, ürünü daha sonra temin edebilirlerse, istedikleri kadar bekleyebileceğimi söyledim. tabi kabul etmediler.

elinizde olmayan bir ürün için beni neden 10 gün beklettiniz. sattığınız üründen haberiniz yok mu sizin? bi kaç gün içinde dönseniz ben adidasın indirimi bitmeden bu ayakkabıyı başka bi yerden alabilirdim diyorum. korayspor temsilcisi bunun için özür diliyor, sizi mağdur ettiğimizi kabul ediyoruz diyor ama şu an için 2 seçenekten başka seçenek sunamayacağını söylüyor.

bu firmanın sorumsuzluğu yüzünden ayakkabıyı farklı bir yerden 109 lira fazla ödeyerek tekrar almak zorunda kaldım.

elinde olmayan ürünü satıyorsun, on gün boyunca beni bilgilendirmiyorsun, o ürünü bal gibi temin edebilecekken temin etmeyip, beni siparişi iptale zorluyorsun.

edit: aynı ürünü 2 hafta sonra barçın.com'dan sorunsuz bir şekilde satın almış bulunuyorum. teşekkür ederim
  • rezalet puanım : 10/10

olmayan bir ürüne indirim yapıp satmak baştan büyük bir rezalettir. ve 10 gün boyunca müşteriyi durumdan haberdar etmemek katmerli rezalettir. bu durumu düzeltmek adına 500 tl’lik alışveriş yapmayı veya para iadesi yapmayı beyan etmişler. bence rezaleti bir nebze hafifletecek hamle yapılmış.

edit : imla
  • rezalet değil ama "inconvenience". korayspor'da benim de başıma geldi bu. adamlar arayıp kibarca durumu ilettiler, başka bir ayakkabı seçebileceğimi söylediler. ben de "indirimden almıştım, o fiyatlara yoktur" dedim. yani para iademin yapmalarını isteyecektim ki korayspor yetkilisi, fiyatın önemli olmadığını istediğim ayakkabıyı seçebileceğimi söyledi.

tabi bu muamele karşısında anlayışlı olmak gerekir. o an stok bilgisi güncellenmemiş olabilir, depoda ayakkabının başına iş gelmiş olabilir vs. bu yüzden aynı fiyatlı bir ayakkabı seçtim ve gönderdiler. daha sonra başka alışverişlerim de oldu firmadan.
hesabın var mı? giriş yap