şükela:  tümü | bugün soru sor
 • [(bkz: 3 kasim 2019 turkiye baskanlik secimi)3 kasım 2019 başkanlık seçimi] nin sonuçlarının akabinde yaşanabilecek olaylardır:

  - hiç bir şey yaşanmaz, sıradan bir gündür çünkü erken seçim olmuştur, sonuç görülmüştür o güne kadar.

  - veya seçimler tam tarihinde gerçekleşmiştir. rte başkan olamamıştır. ülkenin yarısından fazlası gece gece kornalara asılır, güzel insanlar soğuk kış günü sokakları doldurur. o gece zor uyunur. plot twist harikadır, umutlar yeşerir.

  - veya, rte başkan olamamıştır, ama eli yine telefonuna gider, "sahibi" olduğu tv kanallarından seçime fetö karıştığını, hile yapıldığını, aslında şu şu kişilerin fetö elemanı olduğunu, hilenin alt zemini uzun zamandır yapıldığının tespit edildiğini ve sevdalılarının sokaklara "geri" dönmesi gerekip demokrasiye ve oylarına "sahip çıkması" gerektiğini söylenir ve sen sonra izle sonrasını :)

  " yoksa ya o kadar da demez herhalde" diyen varsa 2 rekat düşünmeye devam ediyorum :)

  - elbette diğer olasılık da rte seçimi kıl payı ile kazanır, reeceeeeptayyyiiippperdoooğğaaan sloganları doblolardan yankılanmaya başlar. o sırada ülkenin yarısı "aman yarın iş var yatayım" der ve basit bir filmin beklendik sonunu görmüşsesine fosur fosur uyur. o sabah ülkede ne kadar fakir fukara, ayak üstü işçisi, taşeron, çiftçi, taksici vb. varsa yüzü 1 günlüğüne güler, bir derbiyi kazanmış gibi sevinçlidirler. et görmemiş mideleri, rutubetli evleri, harçlık veremedikleri çocukları, sömürülen inançları, kaçak çektiği elektriği, hiç gidemediği tatili umurunda değildir, yeter ki saltanaları yürüsündür. heeee yürür :)
 • gerçekten öncekilerden çok ama çok farklı olacak olaylardır.

  belki de malum aday o günü göremez kim bilir?