• tomris uyar hukukçu anne ve babanın çocuğu olarak dünyaya gelir. robert koleji'nde eğitim görmüş çevirmen ve öykü yazarıdır.

şair ülkü tamer ile evliyken cemal süreya ile yasak aşk yaşar ve bu ilişki de bitmeden turgut uyar ile evlenir. edip cansever ise tomris uyar'a platonik aşk besler.

dört şairin de tomris uyar'a aşık olmasının sebebinin sadece dayanılmaz cazibesi olduğunu düşünmüyorum. bu kadında farklı olan bir şey var. bu 4 erkeğe çok iyi gelmiş olan bir şey. zeki bir kadın olduğu aşikar ama sadece zeka olduğunu da düşünmüyorum. bu dört erkeğin ortak bir noktası olmalı ama ne?(bkz: tomris uyar).
  • dört şairin de kendisine her gülümseyene "bu verecek" diyerek yaklaşması. elemanlar da dönemlerinin nerd'leri.
    melankolik, duygusal takılan adamdan korkacaksın.
  • kadın olmasaydı ikinci yeni olmayacakmış. kadın daha ne yapsın
  • tomris'in uyarması.
  • burda adamlar mı çapkın kadın mı? evet sorunun cevabını biliyorsun ;)
  • anadoluda buna motor derler. sosyetede ressam şair bilmem ne. bir sürü linç edileceğiz yine. karma diplenecek falan. bu da ekşi sözlüğün cilvesi.
  • "tommiks uyar kim annunaki?" : ))

tanım: şairlerin çok boş zamanı olan ve şiirin verdiği gazla çevrede aşık olacak insan arayan insanlar olmasından kaynaklandığı düşünülen durumdur...
  • 4.'sünde zaten daha iyisi de yok diye karar kılmış, durulmuştur. durmamış olsa o sayı 4'te kalmazdı zaten de kalmamıştır. sebebi insanları kendine aşık etmeyi bilirken, kendisinin aşık olmayı bilmemesidir.
  • sebebini tomris uyar bir satır arasında söylemiştir aslında; cemal süreya'nın kendisine söylediği şu cümlede gizlidir.. "ona göre bana sahip olunamazdı."
  • groupie
hesabın var mı? giriş yap