şükela:  tümü | bugün soru sor
 • müsiad baskani abdurrahman kaan'in türkiye'yi övmeye kalkarken, memleketi yerin dibine soktugu aciklamadir.

  türkiye'deki sirketlerin toplam degerinin 160 milar dolar etmesini isaret edip, kendi kafasinca türkiye'yi cazip bir ülke gibi göstermeye kalkmis. yani amazon'un tek basina degeri, tüm türkiye'deki sirketlerin toplam degeri kadar. sahibinden satilik kelepir memleket misali.

  not: baslik karakter sinirlamasi yüzünden kisaltildi, baslik "40 milyar doları olan türkiye’deki şirketlerin dörtte birini satın alabilir"

  40 milyar doları olan türkiye’deki şirketlerin dörtte birini satın alabilir
  http://www.milliyet.com.tr/…ara-yerelhaber-2950709/
 • müsiad başkanı doğru olanı söylemiş, krizi fırsata çevirmek isteyenlere sinyali çakmıştır. ama beyin sıkıntısı yaşıyorsanız bunu anlamayabilirsiniz.
 • "iş adamı olarak bizler daha sade vergi sistemiyle hareket etmek istiyoruz"
  bak bu söz bile çok şeye gebe olunduğunu gösterir. beklentiler büyük. çalışanların hakkı daha ne kadar sömürülebilirin kibarca ifadesi. asgari ücretlinin bile vergi verdiği bir sistem. her ne kadar iki ay sonra geri verilse de, o para iki ay işletilip geri dönüyor. yani kısa vadeli yurtiçi borçlanılmış olunuyor oradan bile. bir de kıdemli işçilerin %27 vergi dilimine girmesi var ki.
 • 6 ay bekleseler 80 milyar dolara tamamini alabilirler neden simdi alsinlar?
 • dunya liderimisin yonettigi ehonomisi sahlanan super guclu devletimizin tum sirketlerinin degerinin facebook'un bir iki gunluk borsa kaybi kadar oldugunu gostermistir.
 • o zaman orta sinif sekulerler aramizda 82 milyar toplayip %51'ini alalim, sonra şu çomarları da alamanya'dan oglum geliyor diyerek suriye'ye, irak'a filan siktir edip özgür, güzel, medeni günlere doğru beraber yol alalım. birakalim giden çomarlar da kim kimi sikerse haram, kim çalarsa sünnet diye oralarda tartişarak hayatını sürdürsün.
 • 40 milyar dolar o zamanki kur 4.90.
  40*4.90=196 milyar tl.
  196/6.50=30.15 milyar dolara düşmüştür. 10 günde %25 azalmış. dişimizi sıkarsak 1 ay sonra bedavaya alabiliriz.